• 2016-06-07

Komedia w gwiazdorskiej obsadzie

11 czerwca w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie zostanie wystawiona ostatnią premiera w tym sezonie. Będzie to Kredyt autorstwa Jordi Galcerána.

„Kredyt”, autor Jordi Galcerána – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Kredyt”, autor Jordi Galcerána – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Potrzebujesz gotówki? Masz jasno sprecyzowane, na co ją wydasz? Nie masz tylko pomysłu, skąd weźmiesz środki na spłatę rat, nie masz zdolności kredytowej ani żyrantów? Co zrobić? Organizatorzy zapraszają na spektakl Kredyt. Adam Walczak, bohater-kredytobiorca, ma sposób na wyjście zwycięsko z tej sytuacji. Jaki? Szantaż! Lub jak kto woli, propozycję nie do odrzucenia. Kto jest łowcą, a kto ofiarą? Co wtedy, kiedy to dyrektor banku prosi o pomoc? Kiedy jedynym wyjściem jest udzielenie kredytu z olbrzymim prawdopodobieństwem niespłacenia go? Wtedy rodzi się farsa, która nikogo nie pozostawia obojętnym.

Spektakl jest o  nas, o naszym życiu. O systemie, jaki sobie stworzyliśmy. O tym, jak bardzo jesteśmy zależni od wielkich instytucji finansowych i o tym, jak duży wpływ mają one na nasze życie – mówi Piotr Borkowski.

O nieszczęściu, ludzkiej zachłanności i nieroztropności, która dotyczy obu bohaterów: dyrektora banku oraz jego klienta. Między nimi rozpoczyna się gra, w której wszystkie chwyty wydają się dozwolone. A jako że ludzkie nieszczęście i desperacja są od zawsze najlepszym tematem do żartów, autor uczynił z tego pierwszorzędną komedię – dodaje Piotr Machalica.

Kredyt, Jordi Galcerána
Premiera: 11 czerwca 2016 roku
Kolejne Pokazy: 12, 14, 15 czerwca, 10, 11, 17, 18 września 2016 roku
Teatr Jaracza w Olsztynie

Dodaj komentarz