• 2016-06-07

Cigarettes After Sex w Starym Maneżu

19 lipca w Starym Maneżu odbędzie się pierwszy w Polsce koncert nowojorskiej formacji Cigarettes After Sex.

Cigarettes After Sex, „I” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Cigarettes After Sex, „I” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Nie mają na swoim koncie wiele materiału, ale utwory Affection i Nothing’s Gonna Hurt You Baby zna prawie każdy miłośnik muzyki alternatywnej. Porównywani są do Cocteau Twins, ale mają swój własny rozpoznawalny styl, który sami określają jako slow motion. Ich zmysłowe i melancholijne kołysanki są tak intymne, że brzmią, jakby były śpiewane do ucha. W swej twórczości delikatnie lawirują między dream-pop’em a slowcorem.

Cigarettes After Sex to ambient-popowa grupa, powstała w El Paso w Teksasie w 2008 roku. Na ich czele stoi Greg Gonzalez (wokal, gitara elektryczna, gitara akustyczna), a towarzyszą mu Phillip Tubbs (klawisze), Randy Miller (bas) i Jake Tomsky (perkusja). W ich twórczości słychać echa Cocteau Twins, Red House Painters czy Julee Cruise. Aktualnie muzycy mieszkają i tworzą w Nowym Jorku.

Ich ostatnie wydawnictwo to krótka EPka Affection z października 2015 roku. W styczniu 2016 Amerykański magazyn Rolling Stone umieścił Cigarettes Ater Sex wśród 10 najważniejszych zespołów na jakie warto zwrócić uwagę w najbliższym roku.

Cigarettes After Sex
19 lipca 2016 roku, godz. 20.00
Klub Stary Maneż w Gdańsku

Dodaj komentarz