• 2016-06-07

Musical Bodo

7 czerwca w Teatrze Imka w Warszawie odbędzie się premiera musicalu Bodo w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza. W tytułowego bohatera wcieli się Dariusz Kordek.

„Musical Bodo”, reż. Dariusz Taraszkiewicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Musical Bodo”, reż. Dariusz Taraszkiewicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

W musicalu Bodo wykorzystano fakty z biografii jednej z najpopularniejszych gwiazd okresu międzywojennego. W stworzonym przez Danutę i Lecha Kujawińskich oraz Dariusza Taraszkiewicza scenariuszu można odszukać przede wszystkim najpopularniejsze piosenki z repertuaru Bodo. Zamiarem autorów było pokazanie również słabszych stron bycia „celebrytą” w okresie dwudziestolecia międzywojennego. W spektaklu zawarte jest rozwiązanie zagadki tajemniczej śmierci artysty.

Musical został wyprodukowany w wielkopolskim Rawiczu, w którym dyrektorem Domu Kultury jest Dariusz Taraszkiewicz, aktor i reżyser, spod którego ręki wyszły takie spektakle teatralne jak Oskar i Pani Róża w Teatrze ARKA we Wrocławiu, Listy miłosne w Teatrze Radiowym, Zamknięty świat w warszawskim Teatrze Kamienica czy musical Pippi w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.

Tytułowego bohatera zagra Dariusz Kordek, aktor z artystycznym życiorysem przypominającym losy Eugeniusza Bodo (teatr, musical, film). Dariusz Kordek znany jest z ról w filmach takich jak Młode wilki, Sztos, Poranek Kojota czy 1920 Bitwa warszawska. Na małym ekranie aktor wystąpił m.in. w Lekarzach, Prawie Agaty, Komisarz Alex czy Na dobre i na złe. Obok niego sześcioro  tancerzy, którzy wystąpią w choreografii Agnieszki Brańskiej, zaśpiewa i wykona zadania aktorskie.

Chciałbym, żeby poza dostarczeniem rozrywki nasz spektakl niósł przestrogę  nigdy nie wiemy, co czeka nas jutro. Dbajmy i doceniajmy „dziś”, i jeżeli jest ono spokojne, za wszelką cenę próbujmy ten stan utrzymać – powiedział Taraszkiewicz.

Musical Bodo
Premiera: 7 czerwca 2016 roku o godz. 19.00
Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz
Choreografia: Agnieszka Brańska
Teatr Imka w Warszawie

Dodaj komentarz