• 2016-06-07

Reggae In a different Type

13 maja ukazał się pierwszy album grupy Babylon Raus pt. Greatest Hits. Polsko-kubańsko-senegalski zespół gra muzykę RIT (Reggae In a different Type), czyli mieszaninę takich gatunków jak roots, rock, punky, reggae, party, salsa, hardcore, pop, dub, ska z elementami afrobeatu oraz disco lat 70.

Babylon Raus (źródło: materiały prasowe organizatora)

Babylon Raus (źródło: materiały prasowe organizatora)

Debiutancki krążek zespołu nawiązuje do chlubnej tradycji polskich punkowo-reggae’owych klasyków przełomu lat 70. i 80. XX wieku, takich jak Deadlock, Kryzys czy Tilt. Muzycy stosują wykorzystywany przez tamte załogi szablon – teksty utworów usłyszeć można zarówno po polsku, jak i w językach używanych na co dzień przez członków kapeli, po angielsku, hiszpańsku, francusku, a nawet w egzotycznym  wolof.

Płyta ukazuje wielokulturowość bandu, jej barwny skład i kolorową muzykę. Jednak sam przekaz nie jest już tak kolorowy. W swoich piosenkach zespół odnosi się do całej gamy plag współczesnego świata – od kryzysu duchowości, bezmyślnego konsumpcjonizmu, chciwości, tempa w jakim żyjemy, aż do kryzysu relacji międzyludzkich.

Zespół ma na koncie występy zarówno w klubach, jak i na dużych scenach, m.in. Grand Festival Róbrege czy Ostróda Reggae Festival. W listopadzie 2015 roku grupa supportowała KULT podczas koncertu w warszawskiej Stodole.

W sezonie 2016, w ramach promocji albumu, zespół zagra serie niespodziewanych koncertów w różnych miejscach Polski na specjalnie do tego celu skonstruowanej mobilnej scenie.

Babylon Raus | Greatest Hits
Premiera: 13 maja 2016 roku

Dodaj komentarz