• 2016-06-06

Skeleton Tree

Szesnasty studyjny album grupy Nick Cave & the Bad Seeds zatytułowany będzie Skeleton Tree i ukaże się 9 września. Będzie to następca świetnie przyjętej płyty Push the Sky Away (2013), która okazała się także komercyjnym sukcesem.

Nick Cave & the Bad Seeds, „Skeleton Tree” – okładka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nick Cave & the Bad Seeds, „Skeleton Tree” – okładka (źródło: materiały prasowe organizatora)

Proces powstawania Skeleton Tree rozpoczął się pod koniec 2014 roku w Retreat Studio w Brighton. Następne sesje odbyły się w La Frette Studio we Francji jesienią 2015 roku. Płyta została zmiksowana w AIR Studio w Londynie, na początku 2016 roku.

Premierę albumu poprzedzą pokazy filmu One More Time With Feeling, które odbędą się we wrześniu w kinach na całym świecie. Będzie to pierwsza okazja by usłyszeć utwory z albumu Skeleton Tree. Reżyserem One More Time With Feeling jest Andrew Dominik (Chopper, Zabójstwo Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda, Zabić, jak to łatwo powiedzieć).

One More Time With Feeling bazowało od początku na koncepcji wykonania utworów na żywo, ale stało się czymś o dużo większym znaczeniu, po tym jak Dominik zagłębił się w tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w trakcie powstawania i rejestracji płyty. Wykonaniu utworów z nowej płyty The Bad Seeds towarzyszą wywiady, materiały nagrane przez Dominika oraz narracja Cave’a. Zdjęcia są zarówno czarno-białe jak i kolorowe, zarejestrowane w 3D i 2D. Film jest surowy, kruchy i jest świadectwem artysty próbującego znaleźć swoją drogę przez ciemność.

Nick Cave & the Bad Seeds, Skeleton Tree
Premiera: 9 września 2016 roku
Mystic Production

Dodaj komentarz