Nagroda Dobre Strony wręczona!

W piątek 3 czerwca odbył się uroczysty Wieczór Laureatów Nagrody Dobre Strony, podczas którego wszyscy nominowani otrzymali dyplomy i pamiątkowe statuetki autorstwa Agaty Brożek.

 „Nagroda Dobre Strony” – statuetka autorstwa Agaty Brożek (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Nagroda Dobre Strony” – statuetka autorstwa Agaty Brożek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Statuetki wręczyli Jacek Sutryk – dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miasta i Anna Morawiecka – szefowa Targów. Werdykt odczytała Anita Wincencjusz-Patyna – przewodnicząca Jury. Jury główną nagrodę przyznało Wydawnictwu Wytwórnia za książkę Kern. Wiersze dla dzieci. Książkę doceniona za brawurowe zestawienie stylu i formy:

Ludwik Jerzy Kern był literatem wszechstronnym – poetą, prozaikiem, satyrykiem, publicystą. A i same jego wiersze cechuje różnorodność formy, tematyki i nastroju. Nic więc dziwnego, że pomysł, aby tym razem właśnie poezje Kerna zilustrowało kilku artystów (właściwie artystek), okazał się starzałem w dziesiątkę. Powstał tom wielobarwny, intrygujący i odważny. Brawurowo zestawiający style i formy, tak w malarstwie i rysunku, jak i w poezji. Elegancki i szalony zarazem – uzasadnia swój wybór Jury.

Fundatorem Nagrody Dobre Strony w wysokości 30.000 złotych jest Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Wyróżnienie jest przyznawane corocznie za najlepszą książkę wydaną w języku polskim w okresie między 1 maja roku poprzedzjącego konkurs a 1 maja bieżącego roku. Laureat otrzymuje czek na 30.000 PLN oraz pamiątkową statuetkę autorstwa Agaty Brożek.

Niespodzianką okazała się Nagroda Specjalna Jury, którą członkowie komisji postanowili przyznać Wydawnictwu Tako z Torunia za książkę Morze.

 „Nagroda Dobre Strony” – wręczenie nagrody, fot. Andrzej Solnica (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Nagroda Dobre Strony” – wręczenie nagrody, fot. Andrzej Solnica (źródło: materiały prasowe organizatora)

Porywający leksykon o morzu, które pociąga wielu z nas. Nieoczywiste hasła, dowcipne opisy, zadania do wykonania, a wszystko to wizualnie dopełnione stonowanymi (turkus z bielą i czernią), ale dynamicznymi i wysmakowanymi ilustracjami – mówią o wyróżnionej książce Jurorzy.

Gali towarzyszył koncert młodej skrzypaczki – 11-letniej Mileny Pioruńskiej, trzykrotnej stypendystki Prezydenta Miasta Wrocławia.

Laureaci Nagrody Dobre Strony
Gala: 3 czerwca 2016 roku
Główna nagroda: Wydawnictwo Wytwórnia za książkę Kern. Wiersze dla dzieci
Nagroda Specjalna Jury: Wydawnictwo Tako za książkę Morze

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR