• 2016-06-06

M.M.Maestro Maksymiuk

Od 11 czerwca w Siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia w Warszawie oglądać będzie można fotografie Moniki Redzisz. Wystawa M.M.Maestro Maksymiuk poświęcona jest Jerzemu Maksyniukowi, jednemu z ojców sukcesu Orkiestry.

„M.M. Maestro Maksymiuk” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„M.M. Maestro Maksymiuk” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jako założyciel i dyrygent Polskiej Orkiestry Kameralnej, z której Sinfonia Varsovia wyrosła, doprowadził zespół do światowego poziomu. Przez ponad 40 lat muzycy wspólnie jako Polska Orkiestra Kameralna i Sinfonia Varsovia zagrali z Maestro ponad 350 koncertów oraz nagrali 26 płyt, w tym niedawno wydaną z okazji tegorocznego jubileuszu płytę Maksymiuk | Sinfonia Varsovia.

W tym roku Sinfonia Varsovia zagrała pod batutą Jerzego Maksymiuka już trzy koncerty. Kolejny odbędzie się dzień po rozpoczęciu wystawy, 12 czerwca  w Amfiteatrze Sowińskiego na Woli. Będzie to inauguracja Festiwalu im. Franciszka Wybrańczyka Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu.

Monika Redzisz – jest fotografką i dziennikarką, współpracującą z ogólnopolskimi mediami. W latach 2000-2011 razem z Moniką Bereżecką tworzyła duet fotoreporterski Zorka Project. Ukończyła filozofię na Uniwersytecie Warszawskim i fotografię na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.

M.M.Maestro Maksymiuk – wystawa zdjęć Moniki Redzisz
Od 11 do 12 czerwca oraz od 18 do 19 czerwca 2016 roku
Siedziba Orkiestry Sinfonia Varsovia
Warszawa

Dodaj komentarz