• 2016-06-04

Moje…

‭15 czerwca w Galerii Test w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy, na której zaprezentowane zostaną fotografie Wojciecha Beszterdy. Podczas wydarzenia obejrzeć będzie można m.in prace z serii Nie-znajomi.

„Moje...” – plakat wystawy fotografii Wojciecha Beszterdy (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Moje...” – plakat wystawy fotografii Wojciecha Beszterdy (źródło: materiały prasowe organizatora)

‭‬Mimo oczywistych refleksji,‭ ‬jakie wywołują ostatnie prace Wojciecha Beszterdy,‭ ‬warto wczytać się w nie głębiej,‭ ‬wejść pod powierzchnię obrazów,‭ ‬by zobaczyć,‭ ‬że jest to szczególna opowieść o swoistej nijakości naszej egzystencji.

Odbija się w nas to,‭ ‬co było,‭ ‬pojawiają się powidoki,‭ ‬nie wiadomo skąd pochodzące,‭ ‬zapożyczamy‭ ‬od innych,‭ ‬nie zawsze świadomie.‭ ‬Wchłaniamy,‭ ‬nie zastanawiając się,‭ ‬co nam to daje,‭ ‬czy warto z tego korzystać.

‭‬Beszterda uzmysławia nam wpływ nierozpoznanych impulsów na nasze życie,‭ ‬ale przede wszystkim namawia,‭ ‬byśmy starali się panować nad tym,‭ ‬co do nas dociera,‭ ‬by wybierać tylko to,‭ ‬co nas buduje.‭ ‬Byśmy bardziej świadomie decydowali o własnym życiu,‭ ‬czyniąc je ciekawym‭ ‬ i twórczym,‭ ‬po którym pozostanie coś więcej niż coraz bardziej wypłukiwany przez deszcz,‭ ‬rozsypujący się portret.‭

Andrzej Zygmuntowicz‭ ‬– ‬O obrazach pamięci Wojciecha Beszterdy
fragment tekstu z‭ ‬katalogu

Wojciech Beszterda – studia z fotografii ukończył na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.‭ ‬Od‭ ‬1990‭ roku ‬należy do Związku Polskich Artystów Fotografików.‭ ‬ Jest członkiem Rady Artystycznej ZPAF.‭ Jest autorem‭ ‬wystaw‭ ‬indywidualnych oraz uczestnikiem ponad‭ ‬200‭ ‬wystaw zbiorowych. Jest twórcą i współorganizatorem wystaw,‭ ‬m.in.:‭ Wymiary czasu i przestrzeni‭‬, ‬Anastazy B.‭ ‬Wiśniewski‭ ‬– Przystanek na żądanie‭‬,‭ Ślad‭.‭ Mieszka i pracuje w Pile.‭ ‬Od‭ ‬2003‭ ‬roku prowadzi Galerię w pilskim Muzeum S.‭ ‬Staszica.‭

Moje… – wystawa fotografii Wojciecha Beszterdy
Wernisaż: 15 czerwca 2016 roku, godz. 19.00
Od 15 czerwca do 7 lipca 2016 roku
Galeria Test
Warszawa

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR