• 2016-06-04

Franek Szpilka

12 czerwca w Wyspie Skarbów odbędzie się spektakl Franek Szpilka Teatru Barnaby. To historia wyjątkowo małego chłopca z Gdańska, który wraz z nowo napotkanymi zwierzętami przemierza najdziwniejsze zakątki miasta, przeżywając mnóstwo przygód.

„Franek Szpilka” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Franek Szpilka” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Franek Szpilka to przedstawienie marionetkowe opowiadające historię małego chłopca, który mieszka wraz z swoja mamą w mieście Gdańsku. Pewnego wieczoru, młoda, smutna dziewczyna spotyka w parku czarodzieja, który podaje jej zaczarowany pakunek. Kiedy dziewczyna wraca do domu, okazuje się że dziwny prezent to wyjątkowo mały chłopiec. Chłopiec zostaje w domu i wszyscy się z nim zaprzyjaźniają. Chociaż przez kilka lat nie urósł ani centymetra nikomu to nie przeszkadza.

Chłopiec ma jeszcze inną przypadłość: Potrafi rozmawiać ze zwierzętami. Kiedy pewnego dnia wybiega wraz ze swoim pieskiem na podwórko, wpada do rzeki Motławy, gdzie porywa go ropucha Barrbarra. Od tamtej pory rozpoczyna się prawdziwa lawina przygód. Chłopiec wraz z nowo napotkanymi zwierzętami przemierza najdziwniejsze zakątki miasta.

Marcin Marzec jest aktorem-lalkarzem. Ukończył Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego we Wrocławiu. Jest dyplomowanym pedagogiem. Od czterech lat pracuje w Teatrze Lalek Arlekin w Łodzi, ale przede wszystkim prowadzi własny teatr marionetkowy: Teatr Barnaby.

Marcin Marzec | Franek Szpilka
12 czerwca 2016 roku, godz.  12.00
Wyspa Skarbów Gdański Archipelag Kultury

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR