• 2016-06-04

7. Przegląd Nowego Kina Francuskiego

10 czerwca rozpocznie się 7. Przegląd Nowego Kina Francuskiego, na który zapraszają Kino Pod Baranami wraz z Gutek Film i Instytutem Francuskim w Polsce.

„Między lodem a niebem”, reż. Luc Jacquet (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Między lodem a niebem”, reż. Luc Jacquet (źródło: materiały prasowe organizatora)

Już po raz siódmy polscy widzowie mogą zapoznać się z najnowszymi dokonaniami francuskiej kinematografii, która wciąż wytycza trendy w europejskim kinie. Przegląd, organizowany przez Gutek Film i Instytut Francuski w Polsce, odwiedzi aż 11 miast.

W programie Przeglądu znalazło się 8 produkcji, docenionych przez publiczność i krytyków, w tym film zamknięcia ubiegłorocznego festiwalu w Cannes – Między lodem a niebem w reżyserii Luca Jacqueta. Opowieść o życiu francuskiego naukowca, który jako pierwszy dowiódł, że działania człowieka mają wpływ na klimat; komediodramat Niedobrani, którego bohaterów – zakochaną parę – dzieli niemal wszystko.

„Chocolat”, reż. Roschdy Zem (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Chocolat”, reż. Roschdy Zem (źródło: materiały prasowe organizatora)

Biograficzny film Chocolat, opowiadający o pierwszym czarnoskórym klaunie o pseudonimie Chocolat, który święcił triumfy we Francji na przełomie XIX i XX wieku (w tytułowej roli Omar Sy – gwiazda uwielbianych na całym świecie Nietykalnych); czy wyróżniona na festiwalu filmowym w Locarno, oparta na faktach Historia Marie o głuchoniemej i niewidomej od urodzenia nastolatce, w której oddana opiekunka dostrzega niezwykły potencjał.

Przeglądowi Nowego Kina Francuskiego towarzyszy specjalna odsłona poranków filmowych dla najmłodszych Baranki Dzieciom. Po pokazie dwóch części francuskiej serii animowanej Leon i cztery pory roku maluchy wezmą udział w warsztatach artystycznych.

7. Przegląd Nowego Kina Francuskiego
Od 10 do 16 czerwca 2016 roku
Kino pod Baranami w Krakowie, Gutek Film, Instytut Francuski w Polsce

Dodaj komentarz