• 2016-06-03

Exodus 2.0

4 czerwca odbędzie się premiera spektaklu Exodus 2.0 w rezyserii Agnieszki Korytkowskiej-Mazur w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku.

„Exodus 2.0.”, reż. Agnieszka Korytkowska-Mazur – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Exodus 2.0.”, reż. Agnieszka Korytkowska-Mazur – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Exodus 2.0 to opowieść o uchodźstwie, o migracji, o świecie w momencie gwałtownego poruszenia, przedstawiona z perspektywy dwójki ludzi z naszego bezpiecznego i stabilnego świata. Bohaterowie są wrzuceni w ten ruch, w to poruszenie, w tę gwałtowną zmianę być może z własnej woli, być może to gracze, którzy spragnieni silnych wrażeń, biorą udział w grze Exodus 2.0, gdzie błądzą w lesie wyobrażeń na temat uchodźców, wojny i upadku znanego im świata.

Podstawą oraz główną inspiracją jest historia bieżeństwa. To na historii bieżeństwa oraz na relacjach bieżeńców budowana jest rzeczywistość Exodusu 2.0. Jej główną postacią oraz kimś w rodzaju mistrza gry jest Paraksena, szeptucha. To ona, jak Guślarz, wywołuje bezimienne głosy bieżeńców, uchodźców i uciekinierów. Z tej gry nie ma wyjścia.

Obsada: Aleksandra Maj, Ewa Palińska, Katarzyna Siergiej, Monika Zaborska-Wróblewska, Bernard Bania, Grzegorz Falkowski (gościnnie), Daniel Lasecki (gościnnie), Patryk Ołdziejewski (gościnnie), Rafał Pietrzak (gościnnie), Franciszek Utko, Mateusz Witczuk

Exodus 2.0
Reżyseria: Agnieszka Korytkowska-Mazur
Premiera: 4 czerwca 2016 roku
Kolejne Pokazy: 5, 25 czerwca 2016 roku
Scenografia: Jacek Malinowski
Kostiumy: Agata Wąs
Muzyka: Michał Jacaszek
Choreografia: Maciej Zakliczyński
Teatr Dramatyczny w Białymstoku

Dodaj komentarz