• 2016-06-03

Zrób siebie

4 czerwca Komuna// Warszawa zaprasza na specjalne, dodatkowe pokazy spektaklu Zrób siebie wg choreografii i koncepcji Marty Ziółek, której towarzyszy pięcioro performerów i performerek.

„Zrób Siebie”, Marta Ziółek (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Zrób Siebie”, Marta Ziółek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zrób siebie zaczyna się od treningu, nakazu i cielesnej rzeźby. Obiektem eksperymentu jest grupa pięciorga perfomerów i performerek, którzy na czas performansu przybierają imiona: High Speed, Coco, Lordi, Glow oraz Beauty. Moderatorką i przewodniczką po tym doświadczeniu jest Marta Ziółek jako Angel Dust. Znajdujemy się gdzieś między siłownią, imprezą techno a korporacyjnym kościołem mindfulness.

Zrób siebie to utopia, wytwarzająca własny styl, język oraz seksualność. Proces ciągłego przekształcania tożsamości, która nigdy nie osiąga ostatecznego kształtu. To rodzaj tripu, który ciało zamienia w maszynę. Indywidualne cielesne monologi przenikają się tu z hybrydowym treningiem grupowym i transową praktyką złożoną z rave, jogi kundalini, latino flow i dancehallu.

Marta Ziółek jest choreografką i performerką. Studiowała na wydziale choreografii w School for New Dance Development (SNDO) w Amsterdamie i na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych UW. Dla Komuny// Warszawa zrealizowała wcześniej projekt Ciało Oko (w ramach programu RE//MIX w 2013 roku) inspirowany sztuką amerykańskiej artystki Carolee Schneemann.

Zrób Siebie, Marta Ziółek
Pokazy: 4, 5 czerwca 2016 roku
Dramaturgia: Anka Herbut
Muzyka: Lutto Lento
Zdjęcia: Witek Orski, Dawid Grzelak
Wideo i oprawa wizualna: Krzysztof Bagiński
Kostiumy: Marta Ziółek
Scenografia: Dominika Olszowy
Komuna// Warszawa w Warszawie

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR