Polska gościem honorowym na targach ArtVilnius’16

9 czerwca w centrum wystawowo-konferencyjnym LITEXPO w Wilnie rozpoczną się VII Międzynarodowe Targi Sztuki ArtVilnius’16. W tym roku gościem honorowym targów jest Polska, która zaprezentuje najciekawsze galerie i instytucje muzealne.

VII Międzynarodowe Targi Sztuki „ArtVilnius’16” (źródło: materiały prasowe organizatora)

VII Międzynarodowe Targi Sztuki „ArtVilnius’16” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Największe w krajach bałtyckich wydarzenie w dziedzinie sztuk wizualnych ma w tym roku szczególnie bogaty program. Goście targów zapoznają się z 60 galeriami z 12 krajów i będą mogli wziąć udział w licznych wydarzeniach towarzyszących.

Na początku maja kurator polskiego programu na Targach ArtVilnius’16 prof. dr Raminta Jurėnaitė, ekipa audycji Durys atsidaro Litewskiego Radia i Telewizji, ekspert w dziedzinie sztuki Ernestas Parulskis oraz łotewscy dziennikarze z portalu internetowego Arterritory.com odbyli wizytę studyjną do Polski w celu bliższego zapoznania się z galeriami z Warszawy i Krakowa uczestniczącymi w Targach. Podróż odbyła się dzięki pomocy Instytutu Polskiego w Wilnie oraz Instytutu Adama Mickiewicza w Warszawie.

Łukasz Stokłosa, „Wywiad z wampirem” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Łukasz Stokłosa, „Wywiad z wampirem” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W tegorocznej edycji ArtVilnius’16 wezmą udział galerie z Warszawy: lokal_30, Czułość, m2, Stalowa, Apteka Sztuki, Le Guern. Kraków będą reprezentować Galeria Zderzak, F.A.I.T. oraz Art Agenda Nova. Swój udział w wydarzeniu potwierdziły również instytucje publiczne: Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie oraz Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku.

Godziny otwarcia targów ArtVilnius’16:

  • 9 czerwca: wstęp biletowany od godz. 15.00 do godz. 20.00
  • 10 czerwca: 11.30–20.00
  • 11 czerwca: 11.30–20.00
  • 12 czerwca: 11.30–18.00

VII Międzynarodowe Targi Sztuki ArtVilnius’16
Od 9 do 12 czerwca 2016 roku
Litewskie Centrum Wystawowe i Kongresowe LITEXPO
Wilno

Dodaj komentarz