143 pracownie – Wystawa Końcoworoczna UAP w Poznaniu

Szeroki kontekst pracowni jako warsztatu twórczego, ale także pracowni jako najbardziej autonomicznej jednostki, w ramach której realizowany jest podstawowy proces dydaktyczny i twórczy Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, stanie się tłem dla prezentacji prac studentów w ramach Wystawy Końcoworocznej UAP. Jej otwarcie odbędzie się 6 czerwca.

„143 pracownie – Wystawa Końcoworoczna UAP w Poznaniu” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„143 pracownie – Wystawa Końcoworoczna UAP w Poznaniu” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Odbywająca się tradycyjnie od wielu lat na Uniwersytecie Artystycznym Wystawa Końcoworoczna, nazywana także „wystawą roboczą”, to prezentacja podsumowująca efekty pracy studentów w kontekście miejsca ich codziennej nauki i pracy twórczej. W tym roku na Wystawę Końcoworoczną złożą się wystawy 143 pracowni, ukazujące różnorodność sposobów myślenia o sztuce i otaczającej rzeczywistości oraz rozpiętość współczesnych strategii artystycznych i projektowych, realizowanych w poszczególnych pracowniach w ramach autonomicznych, autorskich programów dydaktycznych.

Na wystawie zostaną pokazane prace studentów stworzone w różnych mediach, od tych najbardziej klasycznych, takich jak malarstwo i rzeźba, po nowe media interaktywne i eksperymentalne, a także prace studentów kierunków projektowych, takich jak architektura wnętrz, projektowanie mebla czy design.

Zachowanie od lat niezmiennej formuły prezentacji dorobku studentów w kontekście warsztatu ich pracy, pozwala nie tylko na kontynuowanie tradycji uczelni, ale stanowi też szczególny pretekst dla ukazania dynamicznych przekształceń, zachodzących zarówno we współczesnym procesie dydaktycznym w zakresie sztuk wizualnych, jak i w perspektywie indywidualnych doświadczeń, które na ten proces się składają.

Wystawa Końcoworoczna Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, podsumowująca rok akademicki 2015/2016, odbywać się będzie po raz pierwszy zarówno w starych, jak i w nowych budynkach Uniwersytetu Artystycznego, a także w przestrzeni miasta Poznania.

Harmonogram otwarcia Wystawy Końcoworocznej w dniu 6 czerwca:

  • godz. 11.00 – uroczyste otwarcie Wystawy Końcoworocznej 2015/2016, hol główny budynku A
  • godz. 11.15 – otwarcie wystawy Wejście do muzeum nie czyni cię piękniejszym (kuratorki: Paulina Brelińska, Daria Grabowska, Patrycja Olichwiruk), Galeria Aula
  • godz. 11.00–13.30 – działania performatywne w przestrzeni miasta w ramach wystawy Wejście do muzeum nie czyni cię piękniejszym, Aleje Marcinkowskiego
  • godz. 17.00 – wystawa II Pracowni Rysunku, KONTEKST/KONTEKSTUALIZM, Dworzec PKP w Poznaniu (antresola)
  • godz.18.00 – wystawa VI Pracowni Grafiki, ul. Małe Garbary 7A, OFF GARBARY
  • godz.19.00 – wystawa II Pracowni Malarstwa ul. Św. Marcin 55/57
  • godz.19.00 – wystawa Pracowni Filmu Eksperymentalnego I, ul. Św. Marcin 49

143 pracownie – Wystawa Końcoworoczna UAP w Poznaniu
Od 6 do 11 czerwca 2016 roku
Kuratorka: Katarzyna Kucharska
Uniwersytet Artystyczny
Poznań

Dodaj komentarz