• 2016-06-02

Soplicowo

9 czerwca w Teatrze Narodowym w Warszawie odbędzie się ostatnia premiera w tym sezonie. Będzie to SoplicowoowocilpoS. Suplement w reżyserii Piotra Cieplaka.

„Soplicowo – owocilpos. Suplement”, reż. Paweł Cieplak, zdjęcie z próby, fot, Tomasz Urbanek (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Soplicowo – owocilpos. Suplement”, reż. Paweł Cieplak, zdjęcie z próby, fot, Tomasz Urbanek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Suplement, po wszystkich słowach Pana Tadeusza, musi obyć się… bez słów. Bo w Soplicowie czytanym wspak, w owocilpoS, nie czytają Mickiewicza. Nie czytają w ogóle. Zostały pomruki i warknięcia. W owocilpoS czas stanął w miejscu, choć zmieniają się pory roku.

Oto społeczność, która nie sieje, nie orze, ale jako ten ptak niebieski oddaje się swojskiemu rytuałowi tańczenia poloneza oraz szczekaniu na dowolnych Obcych.

Występują:

  • Ewa Konstancja Bułhak, Wiktoria Gorodeckaja, Anna Grycewicz, Paulina Korthals, Joanna Kwiatkowska-Zduń, Anna Markowicz, Wiesława Niemyska,
  • Anna Ułas, Karol Dziuba, Piotr Grabowski, Oskar Hamerski, Marcin Hycnar, Waldemar Kownacki, Grzegorz Kwiecień, Jerzy Łapiński, Jacek Mikołajczak,
  • Kamil Mrożek, Paweł Paprocki, Karol Pocheć, Marcin Przybylski, Jerzy Radziwiłowicz, Mateusz Rusin, Przemysław Stippa, Adrian Zaremba
  • gościnnie: Wiktoria Wolańska studenci Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie

SoplicowoowocilpoS. Suplement
Premiera: 9 czerwca 2016 roku
Scenariusz i reżyseria: Piotr Cieplak
Współpraca reżyserska: Marcin Hycnar
Scenografia, kostiumy i światło: Andrzej Witkowski
Muzyka: Anna Markowicz, Paweł Paprocki, Marcin Przybylski, Mateusz Rusin
Ruch sceniczny: Leszek Bzdyl
Projekcje: Daria Kopiec
Teatr Narodowy w Warszawie

Dodaj komentarz