• 2016-06-02

Straszne skutki awarii telewizora

4 czerwca w Kinie Iluzjon w Warszawie odbędzie się pokaz filmu Straszne skutki awarii telewizora – pierwszej część trylogii wyreżyserowanej przez Jaroslava Papouška. Wydarzenie organizowane jest w ramach warszawskiego festiwalu Buntownicy Kamery – Czechosłowacka Nowa Fala.

„Straszne skutki awarii telewizora”, reż. Jaroslav Papoušek, kadr z filmu (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Straszne skutki awarii telewizora”, reż. Jaroslav Papoušek, kadr z filmu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Homolkowie postanawiają spędzić niedzielne popołudnie na przedmieściach Pragi, gdzie rozbijają piknik i cieszą się ze wspólnych chwil na świeżym powietrzu. Wypoczynek zakłóca jednak dobiegające z oddali wołanie o pomoc.

Rodzina, podobnie jak i pozostali weekendowicze, nie jest skora do pomocy i decyduje się uciec z miejsca wydarzeń. Bohaterowie skazani są na spędzenie reszty niedzieli w domu. Czarę goryczy przelewa dodatkowo awaria telewizora, który był ich jedynym źródłem domowej rozrywki.

Zepsuty odbiornik doprowadza to do kuriozalnych sytuacji, będących odzwierciedleniem modelu życia typowej czeskiej rodziny z okresu Praskiej Wiosny. Cały dzień jest zbiorem błahych sporów i kłótni, będących jakby nieodłączną częścią ich życia. Ironiczna komedia ma wyraźny podtekst satyryczno-krytyczny.

Straszne skutki awarii telewizora – pokaz filmu
Reżyseria: Jaroslav Papoušek
4 czerwca 2016 roku, godz. 20.30
Kino Iluzjon
Warszawa

Dodaj komentarz