• 2016-06-01

Wyłącz System vol. 8

Dom Spotkań z Historią po raz ósmy zaprasza do świętowania rocznicy wyborów 4 czerwca 1989. W programie m.in. koncert, podczas którego wystąpią: Maciej Maleńczuk, Voo Voo, Nosowska, The Jobers pod dyr. Marcina Partyki, Pablopavo i Ludziki.

„Święto Wolności: festiwal Wyłącz System vol. 8” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Święto Wolności: festiwal Wyłącz System vol. 8” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

1989 rok to przełomowy czas w najnowszej historii Polski. Skutki wyborów 4 czerwca czynią z tej daty symboliczny moment przejścia od komunistycznej dyktatury do wolności. Nie waham się powiedzieć, że 4 czerwca 1989 roku to jedna z najważniejszych dat w naszych dziejach. Niewiele mamy tak radosnych rocznic, dlatego z wielką przyjemnością zapraszam wszystkich do wspólnego świętowania – mówi Piotr Jakubowski, dyrektor Domu Spotkań z Historią.

Pomysł budowania tradycji Święta Wolności narodził się 9 lat temu. W 2008 roku Dom Spotkań z Historią  i Ośrodek KARTA zaproponowały Urzędowi m.st. Warszawy, by w 2009 roku, na który przypadała okrągła 20. rocznica 4 czerwca 1989 roku, zorganizować obchody w stolicy. Władze miasta powierzyły DSH koordynację Święta Wolności, na które złożyły się inicjatywy różnych organizacji. Dom Spotkań przygotował również własne wydarzenia – festiwal Wyłącz System.

W 2016 roku po raz pierwszy Świętu Wolności towarzyszyć będzie kampania społeczna z hasłem Wybraliśmy wolność. 4 czerwca 1989. Organizatorzy są głęboko przekonani, że 4 czerwca to święto całego społeczeństwa, tak jak sukces Solidarności w czerwcowych wyborach roku był zasługą wszystkich, którzy tego dnia solidarnie powiedzieli „nie” systemowi komunistycznemu. Chcieliby również przywołać wspomnienie ówczesnego poczucia wspólnoty i radości. Kampania została przygotowana z myślą o całej Polsce, nie tylko stolicy. Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, zachęca lokalne samorządy do włączenia się do świętowania. Ze strony Domu Spotkań z Historią można bezpłatnie pobrać projekty graficzne kampanii.

Fiesta Wyłącz System
(prowadzenie: Jerzy Kisielewski, reżyseria: Wojciech Faruga)

  • 19.30 – Nowe wielkie przemówienia, reż. Radosław Rychcik,
  • 20.00 – Maciej Maleńczuk,
  • 20.30 – Voo Voo,
  • 21.30 – Nosowska,
  • 22.30 – The Jobers pod dyr. Marcina Partyki,
  • 0.00 – Pablopavo i Ludziki.

Wyłącz System vol. 8
4 czerwca 2016 roku, od godz. 18.00
Plac Defilad w Warszawie

Dodaj komentarz