• 2016-06-01

Frania Piorun

5 czerwca w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu będzie można zobaczyć spektakl Frania Piorun w reżyserii Przemysława Jaszczaka.

„Frania Piorun”, reż. Przemysław Jaszczak, fot. K. Kołowicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Frania Piorun”, reż. Przemysław Jaszczak, fot. K. Kołowicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Borsuk Bazyl, Lis Daktyl i Niedźwiedź Melon to pedantyczne zwierzęta, które wiodą życie pełne monotonii i śmiesznych rytuałów. Lęk przed wyimaginowanymi stworami: „zębiratorami”, „szlamiakami” i „ponurami” paraliżuje ich tak, że boją się wychodzić z domu, który jest dla nich kolebką bezpieczeństwa. Wyprawa do ogródka po zapasy jest dla nich nie lada wyczynem. Pomimo że mieszkają razem, czują się samotne. Nieustannie czekają na list od kogokolwiek.

W ich świat wkracza niczym piorun nieokrzesana i arogancka dziewczynka o imieniu Frania, burząc przy tym ich normalny rytm dnia, robiąc bałagan i wprowadzając zamieszanie. Dziewczynka, wędrując do „Lepszego Miejsca”, postanawia zatrzymać się u zwierząt, których denerwują jej złe maniery i kłamstwa. Obecność Frani okaże się jednak korzystna dla obu stron. Ona spróbuje oswoić zwierzęta ze strachem, one nauczą ją dobrego wychowania. A na koniec wszyscy dowiedzą się, gdzie tak naprawdę jest „Lepsze Miejsce” oraz co jest najważniejsze na świecie.

Magda Żarnecka, Frania Piorun
Pokaz spektaklu: 5 czerwca 2016 roku
Reżyseria: Przemysław Jaszczak
Scenografia, kostiumy i projekcje: Paweł Brajczewski
Muzyka: Krzysztof Domański
Obsada: Anna Jezierska, Jakub Grzybek, Kamil Król, Paweł Pawlik
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Dodaj komentarz