Miasto Poezji 2016

1 czerwca w Lublinie rozpoczął się 9. festiwal Miasto Poezji. Wydarzenie stanowi przestrzeń do rozmów o poezji, spotkań z poetami i działań społeczno-artystycznych.

Miasto Poezji 2016, fot. Agata Dziemian (źródło materiały prasowe organizatora)

Miasto Poezji 2016, fot. Agata Dziemian (źródło materiały prasowe organizatora)

Miejscami spotkań i działań poetyckich na czas festiwalu stają się zarówno uniwersytety, szkoły, biblioteki, domy kultury, jak też ulice, place, trolejbusy, świątynie, kawiarnie. Tradycją stało się tatuowanie chodników i ścian Lublina dziesiątkami wierszy.

Duża część zdarzeń festiwalowych odbywa się w prywatnych mieszkaniach, których gospodarze wyrażają na to zgodę. Z Romanem Honetem spotkać się będzie można w mieszkaniu Rafała Rutkowskiego, a Justyna Bargielska będzie miała swoje spotkanie w mieszkaniu dr Ewy Solskiej.

Małe Miasto Poezji 2016, plakat (źródło materiały prasowe organizatora)

Małe Miasto Poezji 2016, plakat (źródło materiały prasowe organizatora)

Dla najmłodszych jego uczestników przeznaczone są wydarzenia w ramach Małego Miasta Poezji. Dzięki tej inicjatywie Lublin zmienia się na kilka dni w miasto bajek, legend i poezji dla dzieci. Maluchy spotykają się z pisarzami i ilustratorami książek dla dzieci.

W ramach zajęć edukacyjnych prowadzonych podczas festiwalu Miasto Poezji, organizowane są spotkania w lubelskich szkołach z zaproszonymi poetami, wycieczki śladami pisarzy związanych z miastem Lublin oraz akcja Lubię poezję. Polega na wykonaniu osobom chętnym zdjęcia z tabliczką „Lubię poezję” w punktach wyznaczonych w mieście

IX Lubelskie Spotkania Literackie Miasto Poezji 2016 [Słowa są wolne]
Od 1 do 3 czerwca 2016 roku
Lublin

Dodaj komentarz