Interior

Interior to tytuł wystawy malarstwa rzeszowskiej artystki Barbary Hubert i krakowskiej rzeźbiarki Marioli Wawrzusiak, która rozpocznie się 1 czerwca w rzeszowskiej Galerii r_z.

Rzeźba autorstwa Marioli Wawrzusiak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Rzeźba autorstwa Marioli Wawrzusiak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Interior to szczególna przestrzeń, oddalona od przemysłu i bez dostępu do morza, miejsce dzikie i mało dostępne. Przyciąga ono i inspiruje artystki, które wspólnie jeżdżą w odległe od cywilizacji miejsce od lat.

Barbara Hubert maluje przepełnione światłem obrazy, w których słońce przeciska się przez szpalery leśnej gęstwiny i odbija swoje oblicze w odmętach jeziora. W swoich dziełach utrwala głównie schyłek dnia – ten szczególny moment wyciszania się przyrody.

Z kolei Mariola Wawrzusiak rzeźbi zwierzęta, które tam zamieszkują. Jeleń, wilk i nietoperz są uczestnikami spektaklu w pełni księżyca. Nocą rozgrywa się wszystko – polują zwierzęta przyczajone w swoich habitatach za dnia. Metalowe rzeźby artystki swoją ekspresyjną formą podkreślają charakter przekazu. Jest w nich kat, ofiara oraz postronny obserwator.

Barbara Hubert, „Suche drzewo” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Barbara Hubert, „Suche drzewo” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Interior jest miejscem szczególnym. Tu percepcja zmienia się, zmysły ulegają wyostrzeniu, a uwaga koncentruje się na przyrodzie. Można się tu wystraszyć i uciec, ale można też pozostać i zauroczyć się na zawsze.

Barbara Hubert, Mariola Wawrzusiak, Interior 
Wernisaż: 1 czerwca 2016 roku, godzina 18.00
Galeria r_z
Rzeszów

Dodaj komentarz