• 2016-06-01

Polski film w Konkursie Głównym Karlowych Warów

1 lipca rozpocznie się 51. Festiwal Filmowy w Karlowych Warach. D0 Konkursu Głównego zakwalifikował się pełnometrażowy debiut fabularny Grzegorza Zaricznego Fale. Film będzie jedyną polską produkcją rywalizującą o prestiżowy Kryształowy Glob.

„Fale”, reż. Grzegorz Zariczny, kadr z filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Fale”, reż. Grzegorz Zariczny, kadr z filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Fale to historia Ani i Kasi – dwóch energicznych i sympatycznych siedemnastolatek. Muszą radzić sobie same, bo nie mogą liczyć na swoich rodziców. Dziewczyny mieszkają w Nowej Hucie, gdzie odbywają praktyki w małym zakładzie fryzjerskim. Chcą zostać zawodowymi fryzjerkami.

Ania i Kasia coraz bardziej zbliżają się do siebie, rodzi się między nimi głęboką więź. Któregoś dnia spokój Ani zaburza pojawienie się mamy, której nie widziała od dawna.

W filmie zobaczyć będzie można Katarzynę Kopeć i Annę Kąsek, których życie stało się inspiracją do powstania scenariusza. Dziewczynom na planie towarzyszyli zawodowi aktorzy, m.in. Beata Schimscheiner, Artur Krajewski oraz Edyta Torhan.

Wiem, że jestem na początku drogi, że muszę się jeszcze wiele nauczyć. Ale gdy nagle dowiadujesz się, że tak duży festiwal przyjmuje do konkursu twój pierwszy pełnometrażowy film, to w sercu pojawia się uczucie ogromnego wsparcia, że dalej warto iść tą drogą filmową, którą wybrałem prawie 15 lat temu – mówi o kwalifikacji do konkursu reżyser, Grzegorz Zariczny.

Fale
Reżyseria: Grzegorz Zariczny
Premiera: lipiec 2016 roku
Studio Munka

Dodaj komentarz