• 2016-05-31

Kronikarz miejskiego koszmaru

Od 15 lipca na dużych ekranach oglądać będzie można Tajemnice Manhattanu w reżyserii Briana DeCubellisa. W główną rolę wcielił się Adrien Brody, gwiazda Pianisty Grand Budapest Hotel.

„Tajemnice Manhattanu”, reż. Brian DeCubellis, plakat (źródło: materiały prasowe dystrybutora

„Tajemnice Manhattanu”, reż. Brian DeCubellis, plakat (źródło: materiały prasowe dystrybutora

Nowy Jork, połowa lat 90. Porter Wren, felietonista poczytnego tabloidu, sprzedaje czytelnikom skandale, morderstwa i śmierć. Jest kronikarzem koszmaru w mieście, w którym każdy wierzy, że spełni się jego amerykański sen.

Są jednak opowieści, których Wren nigdy nie opisze swoim czytelnikom – te, w których sam bierze udział. Jak historia odnalezionych zwłok genialnego reżysera.

Gdy młoda wdowa powierza Wrenowi klucz do tajnego wideoarchiwum męża, dziennikarz nie przypuszcza, ze właśnie stał się bohaterem jednego ze swoich sensacyjnych felietonów. Zawartość taśm zaprowadzi go bowiem w samo serce medialnego imperium, którego sam jest częścią.

Niezwykle trudno jest dziś znaleźć scenariusz, który posiada wszystkie elementy, które są w tym filmie. Jest jednocześnie prawdziwy i zaskakujący. Przypomina mi kilka moich ulubionych filmów z lat 70., w których bohaterowie mają wprawdzie wady, ale przede wszystkim wzbudzają sympatię – mówi Adrien Brody.

Scenariusz filmu powstał na podstawie bestsellerowej książki Colina Harrisona. Powieść Tajemnice Manhattanu została wyróżniona przez prestiżowy The New York Times jako książka roku. Gdy ukazała się po raz pierwszy w 1996 roku zebrała entuzjastyczne recenzje. Od tego czasu wydano już piętnaście edycji książki w dziesięciu krajach.

Tajemnice Manhattanu
Reżyseria : Brian DeCubellis
Premiera: 15 lipca 2016 roku
Next Film

Dodaj komentarz