• 2016-05-31

Ćwiczenia ze słuchu

3 czerwca w Śródmiejskim Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie w ramach cyklu Ćwiczenia ze słuchu. Podczas wydarzenia odbędzie się wykład i koncert w wykonaniu Marcina Dymitra.

„Ćwiczenia ze słuchu” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Ćwiczenia ze słuchu” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dźwięk nie tylko jest medium, kanałem komunikacji i kluczowym zmysłem, przy pomocy którego poznajemy i rozumiemy rzeczywistość. To także efemeryczny zapis zmian społecznych, a świadome słuchanie jest relatywnie nowym sposobem ich analizy.

Zmiana perspektywy z wizualnej na audialną otwiera nowe poziomy interpretacji i staje się coraz częściej stosowaną metodą badawczą, dlatego dobrze mieć pogłębioną świadomość jak z niej korzystać.

Celem cyklu Ćwiczenia ze słuchu będzie przybliżenie związków dźwięku jego związkach z pozornie odległymi dziedzinami nauki i sztuki: architekturą, antropologią, filozofią.

Każde spotkanie składać się będzie z dwóch części: wykładu lub rozmowy z ekspertem zajmującym się dźwiękiem w swojej codziennej pracy, oraz z koncertu lub prezentacji nagrań, będących komentarzem do omawianego problemu.

Ćwiczenia ze słuchu – koncert i rozmowa z Marcinem Dymitrem
3 czerwca 2016 roku, godz. 19.30
Organizator: Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie, Stowarzyszenie Fragile w Krakowie, Instytut Pejzażu Dźwiękowego
Śródmiejski Ośrodek Kultury
Kraków

Dodaj komentarz