• 2016-05-31

Goo Goo Dolls | Boxes

6 maja ukazał się album Boxes zespołu Goo Goo Dolls. Premiera odbyła się z okazji 30. rocznicy działalności formacji.

Goo Goo Dolls, „Boxes” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Goo Goo Dolls, „Boxes” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Boxesto pierwsza po trzyletniej przerwie płyta czterokrotnie nominowanej do Grammy, multiplatynowej amerykańskiej grupy Goo Goo Dolls.

Głównym autorem materiału na Boxes jest John Rzeznik, który zatrudnił do współpracy kilku sprawdzonych przyjaciół, między innymi Gregga Wattenberga, Dereka Fuhrmanna i Drew Pearsona. W utworze Flood gościnnie zaśpiewała Sydney Sierota, mająca polskie korzenie 18-letnia wokalistka popularnej grupy Echosmith.

Goo Goo Dolls istnieje od 1986 roku, czyli w roku 2016 świętuje okrągłą, 30. rocznicę działalności. Od samego początku w zespole jest John Rzeznik, a także basista Robby Takac. W trakcie karierz Goo Goo Dolls sprzedali ponad 12 mln płyt i wylansowali 14 piosenek, które dotarły do pierwszej 10. listy „Billboardu”. Największą popularność zdobyły Name, Slide i ballada Iris, która przez 17 tygodni okupowała szczyt singlowego zestawienia „Billboardu”, a w notowaniu spędziła rok. Goo Goo Dolls mają na koncie cztery nominacje do Grammy oraz szereg innych wyróżnień. John Rzeznik został członkiem Songwriters Hall Of Fame, w uznaniu za kompozytorskie osiągnięcia.

Goo Goo Dolls | Boxes
Premiera: 6 maja 2016 roku
Warner Music

Dodaj komentarz