Dziesięć

BWA Galeria Sanocka obchodzi swoje dziesięciolecie. Z tej okazji odbędzie się w niej wystawa Dziesięć, na której zostaną zaprezentowane dzieła takich artystów jak: Rafał Borcz, Iwona Demko, Wojciech Gilewicz, Jan Mioduszewski, Tomek Mistak, Grażyna Smalej, Sylwester Stabryła, Jan Szczepan Szczepkowski, Joanna Szostak oraz Sławomir Toman. Wernisaż już  3 czerwca!

Sławomir Toman, „Livermore bulb”, 2012 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sławomir Toman, „Livermore bulb”, 2012 (źródło: materiały prasowe organizatora)

BWA Galeria Sanocka rozpoczęła swą działalność w 2006 roku. Od tamtego czasu jej pracownikom udało się zrealizować około stu wystaw indywidualnych i kilkadziesiąt zbiorowych. Sanok odwiedziła ponad setka artystów, nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Galeria zawsze hołdowała zasadzie prezentowania jak najszerszego spektrum nowych zjawisk w sztuce, dlatego sanocka publiczność miała okazję spotkać się z interesującymi koncepcjami malarstwa, rzeźby, fotografii, grafiki, uczestniczyć w performensach, artystycznych eksperymentach, mogła obserwować przenikanie do sztuki nowych mediów, oswoić się z przemianą tradycyjnych form w obiekty i instalacje. Początkowe ograniczenia takie, jak nieduże miasto, prowincjonalne położenie i niewielka, bardzo kameralna przestrzeń wystawiennicza, okazały się największymi atutami galerii.

Wystawa jubileuszowa jest obszerną prezentacją różnorodnych postaw twórczych w obszarze malarstwa. Jest to również, a może nawet przede wszystkim, spotkanie przyjaciół galerii, artystów stale z nią współpracujących. Ekspozycja, jak w soczewce ogniskuje główne założenia programowe towarzyszące galerii od momentu jej powstania [...].

Dziesięć lat dla galerii to dużo i niewiele zarazem. Jest to czas wystarczający by odnaleźć własny obszar zainteresowań w sztuce, stworzyć program i zrealizować go, zgromadzić wokół swojej pasji wierną publiczność. Ale nadal, mimo upływu lat pozostaje się młodą galerią, pełną ciekawości, zapału i życzliwości dla goszczonych artystów. Każdy okrągły jubileusz jest okazją do podsumowań, ale jednocześnie zachętą do śmiałego patrzenia w przyszłość i formułowania nowych celów.

Tekst: Agata Sulikowska-Dejena

Dziesięć
Od 3 do 24 czerwca 2016 roku
Wernisaż: 3 czerwca 2016 roku, godzina 18.00
BWA Galeria Sanocka
Sanok

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR