• 2016-05-28

Ville-Marie

29 lipca na ekrany polskich kin wejdzie Ville-Marie, porównywany do dzieł Pedro Almodovara i Alejandro Gonzáleza Iñárritu, najlepszy obraz Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Santa Barbara.

„Ville-Marie”, reż. Guy Édoin, kadr z filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Ville-Marie”, reż. Guy Édoin, kadr z filmu (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

W głównych rolach zobaczyć będzie można Monicę Bellucci oraz Aliochę Schneidera, młodszego brat Nielsa Schneidera, gwiazdy głośnego Zabiłem moją matkę Xaviera Dolana.

Ville-Marie nie tylko potwierdza wielki talent reżyserski Guya Édoina, ale też przynosi jedną z najlepszych kreacji Monicy Bellucci ostatnich lat – pisze o filmie The Hollywood Reporter.

Sławna aktorka Sophie Bernard przylatuje do Montrealu na plan najnowszego filmu. Korzystając z okazji, chce spotkać się i pogodzić z dawno niewidzianym synem.

W innej części miasta, ratownik medyczny – Pierre, zmaga się z konsekwencjami mrocznej przeszłości. Jedynym jego wsparciem pozostaje pielęgniarka Marie, z trudem utrzymująca porządek na ostrym dyżurze.

Nieoczekiwanie, losy całej czwórki przetną się w murach szpitala położonego w dzielnicy Ville-Marie, a ciąg zaskakujących wydarzeń ujawni głęboko skrywane tajemnice.

Ville-Marie
Reżyseria: Guy Édoin
Premiera: 29 lipca 2016 roku
Kino Świat

Dodaj komentarz