• 2016-05-28

Zakończenie sezonu artystycznego

3 czerwca odbędzie się Zakończenie sezonu artystycznego 2015/2016. Dla Polskiej Filharmonii Bałtyckiej był to bardzo ciekawy rok. Obok regularnych cykli odbyły się interesujące koncerty z udziałem międzynarodowych dyrygentów i muzyków.

„Zakończenie sezonu artystycznego” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Zakończenie sezonu artystycznego” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

W czerwcu dzieci kończą szkołę, licealiści otrzymują wyniki matur, studenci zdają sesję, a Polska Filharmonia Bałtycka kończy sezon artystyczny. Podczas koncertu 3 czerwca na Sali Koncertowej pojawi się plejada gwiazd. Na scenie będzie można usłyszeć światowej sławy wiolinistę, Konstantego Andrzeja Kulkę w towarzystwie nadziei polskiej wiolonczelistyki – Macieja Kułakowskiego. Zagrają oni dla zgromadzonych melomanów Koncert podwójny a-moll op. 102 na skrzypce wiolonczelę i orkiestrę Johannesa Brahmsa, a także poemat symfoniczny Życie bohatera op. 40 Richarda Straussa.

Swoje skrzypcowe solo zagra na zakończenie sezonu Robert Kwiatkowski. Cały koncert odbędzie się przy udziale Orkiestry Symfonicznej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Za pulpitem dyrygenta i z batutą w ręku zasiądzie nie kto inny, jak Marek Pijarowski.

Zakończenie sezonu artystycznego to nie przerwa działalności w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, ale zmiana jej charakteru. Od tego momentu Filharmonia postawi na cykle koncertowe, z których część będzie się odbywała poza budynkiem. Od września zaś wraca z nowym Sezonem Artystycznym 206/2017, którego inauguracja przypadnie na wrzesień.

Zakończenie sezonu artystycznego
3 czerwca 2016 roku, godz. 19.00
Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR