• 2016-05-27

Mike Skowron | Skrawek

L3 Skrawek to tytuł pierwszego singla, który 16 maja wypuściła w świat nowa grupa Mike Skowron. Utwór zapowiada skrawek czegoś większego – nadchodzące, zaplanowane na czerwiec wydawnictwo – EPkę Skrawki.

Mike Skowron, „L3 Skrawek” – okładka singla (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Mike Skowron, „L3 Skrawek” – okładka singla (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Ponieważ Mike Skowron  skupiają się właśnie na tworzeniu, muzyce i tekście, między którymi stawiają znak równości, nie chcą ujawniać kim są. Twierdzą, że na chwilę obecną zbytnio by ich to rozpraszało. Dzięki temu mogą tworzyć bez obciążenia i oczekiwań. Autentycznie. Akustyczne brzmienia gitar z elementami elektroniki i starych analogowych syntezatorów tworzą proste i nastrojowe, ale oryginalne i alternatywne kompozycje z nutą melancholii w warstwie lirycznej. Szczere, emocjonalne teksty wyciągające na światło dzienne to, o czym myślimy w skrytości, tylko przy świetle księżyca.

Twórcy projektu muzycznego eksperymentują artystycznie, równocześnie stawiając na przestrzeń i atmosferę całości. Wilk i schowana w nim kobieta symbolizują skrajną dwoistość natury ludzkiej: moc i delikatność, pragnienie kogoś obok i samotność, mężczyznę i kobietę. To symbol pełnych kontrastów sił rządzących naszymi emocjami: tęsknotą, miłością. To duchowość, magia, życie, kosmos i jednocześnie zwykła ludzka organiczność, cielesność, śmierć, korzenność…

Nagrań dokonano 2015/2016 na strychu tajemniczego pałacyku pod Nakłem (Kamil Pater), w domu za parawanem, w garażu u kolegi, w salce prób i w pokoju hotelowym. Bez pośpiechu. Sekcję dętą nagrał Artur Stodolny. Zespół zachował i wykorzystał w piosence tracki nagrane w czasie prób i pisania piosenek. Wszystko to w celu zachowania autentyczności, szczerości przekazu i klimatu pierwszych emocji towarzyszących tworzeniu.

Mike Skowron | Skrawki
Premiera: czerwiec 2016 roku

Dodaj komentarz