Ilustracje Bajerowicz

27 maja w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu rozpocznie się wystawa Katarzyny Bajerowicz pt. Ilustracje. W jej ramach odbędzie się spotkanie z artystką oraz warsztaty rodzinne Rajski ogród.

Katarzyna Bajerowicz, „Walka czarnoksiężników”, Ilustracja dla Wydawnictwa Bona do książki „Krabat” Otfrieda Preusslera, praca nie była publikowana (źródło: materiały prasowe organizatora)

Katarzyna Bajerowicz, „Walka czarnoksiężników”, Ilustracja dla Wydawnictwa Bona do książki „Krabat” Otfrieda Preusslera, praca nie była publikowana (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa ilustracji książkowych Katarzyny Bajerowicz jest swego rodzaju prezentem od Galerii Miejskiej na Dzień Dziecka. Kierowana jest do wszystkich dzieci i dorosłych, którzy zachowali w sobie dziecięcą wrażliwość i zdolność do zachwytu. Artystka wypracowała własny, rozpoznawalny styl, na który składają się wyrafinowanie kolorystyczne oraz formalne, dzięki czemu jej ilustracje są niepowtarzalne.

Warto dodać, że Galeria Miejska Arsenał, dbając o swoją misję edukacyjną i popularyzatorską, chce pokazać, jak może wyglądać dobra ilustracja, ucząca dzieci od najmłodszych lat elementarnego wyczucia smaku, rozwijająca wyobraźnię, dająca radość i pogłębiająca przyjemność obcowania z książką.

W ramach Poznańskich Dni Rodzin odbędą się również zajęcia Rajski Ogród, które poprowadzi Katarzyna Bajerowicz. W pierwszej części spotkania artystka opowie o swoich pracach i przeprowadzi krótkie, rodzinne oprowadzanie po wystawie, Drugą jego część stanowić będą nietypowe warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych, które jednym i drugim sprawią wiele radości.

Katarzyna Bajerowicz (ur. 1969) – Poznanianka, prywatnie mama trzech córek, właścicielka psa i dwóch kotów. Jest malarką, fotografką, blogerką, majsterklepką, niezłą kucharką i rekordową bałaganiara=ą. Przez kilkanaście lat pracowała jako grafik, a od jakiegoś czasu zajmuje się ilustracją. Najbardziej lubi akwarele (dla których zdradziła pastele), makaron z sosem pomidorowym i kapelusze. W planach ma Wielką Podróż – jeszcze nie wie dokąd.

Katarzyna Bajerowicz, Ilustracje
Od 27 maja do 19 czerwca 2016 roku
Wernisaż: 27 maja 2016 roku, godzina 18.00
Kuratorka: Bogna Błażewicz
Spotkanie z Kasią Bajerowicz i warsztaty rodzinne Rajski ogród: 28 maja 2016 roku, godzina 13.00
Galeria Miejska Arsenał w Poznaniu

Dodaj komentarz