• 2016-05-27

Hamlet#casting

10 czerwca przy Pałacu Szutra w Warszawie odbędzie się spektakl Hamlet#casting. Premiera przedstawienia rozpocznie czwartą edycję Big Book Festival – Dużego Festiwalu Czytania.

„Hamlet#casting”, reż. Anna Król, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Hamlet#casting”, reż. Anna Król, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Hamlet#casting jest częścią globalnego programu #ShakespeareLives, który został uruchomiony w związku z 400. rocznicą śmierci Williama Szekspira przypadającą w 2016 roku.

Od prapremiery w roku 1600 Hamleta wystawiano tysiące razy i różnorodnie interpretowano. Tym razem głównym punktem spektaklu będzie słynny monolog. W roli głównej wystąpi Julian Świeżewski, 25-letni aktor związany z Teatrem Powszechnym, nagradzany i doceniany za role m.in. w spektaklach Ecce Homo!!! i Good Night Cowboy.

W spektaklu pojawią się m.in.:  Piotr Adamczyk, Adam Ferency, Olga Bołądź, Antoni Pawlicki, Eryk Lubos i Katarzyna Herman.

Zaprosiliśmy znakomitych aktorów do udziału w eksperymencie, który wymaga odwagi. Uczestniczą w castingu, mierzą się z rolą, której najpewniej nie będą mieli szansy zagrać. Casting to symbol współczesnej próby i sprawdzianu, ale także traumy aktora. Jest jednocześnie szansą i utratą nadziei – mówi Anna Król, reżyser spektaklu.

Podczas przedstawienia cytowane są m.in. teksty Zośki Papużanki, Huberta Klimko-Dobrzanieckiego, Jana Kotta, Szczepana Twardocha, Marcina Świetlickiego, a także fragmenty seriali i programów telewizyjnych. Muzykę na żywo wykonają młodzi polscy muzycy – Leski oraz Skubas, pojawią się też utwory Mary Komasy oraz Bryana Ferry.

Hamlet#casting – spektakl otwierający Big Book Festival
Reżyseria: Anna Król
10 czerwca 2016 roku, godz. 22:30
ul. Morskie Oko 2 (obok Pałacu Szutra)
Warszawa

Dodaj komentarz