• 2016-05-27

Dziewczyny inne niż wszystkie

15 lipca do kin trafi fińska produkcja Dziewczyny inne niż wszystkie w reżyserii Elsy Illi. Produkcja powstała na podstawie video-pamiętników prowadzonych przez fińskie nastolatki i opowiada o radzeniu sobie z brutalnością życia i o tym, że czasami warto mieć „grubą skórę”.

„Dziewczyny inne niż wszystkie”, reż. Elsa Illi, plakat (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Dziewczyny inne niż wszystkie”, reż. Elsa Illi, plakat (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

FIlm to historia czterech dziewczyn z Helsinek, które przez rok nagrywają prowokacyjne pamiętniki. Jessica, Aino, Taru i Jenny stoją u progu dojrzałości. Przyjaźnią się, ale każda zmaga się z własnymi problemami. Aby nie poddać się rozpaczy, każda z nich musi odnaleźć w sobie siłę.

Prowadzą prowokacyjny video-pamiętnik, w którym przedstawiają swoje problemy i radości. Fabuła filmu oparta jest na autentycznych wydarzeniach.

Jessica zakochuje się w przystojnym Węgrze i mimo ostrzeżeń przyjaciółek i matki, wyjeżdża za ukochanym do Wilna… tylko po to, by zostać porzuconą na lotnisku. Aino nie może zaakceptować swojego wyglądu i kompleksy zajada czekoladkami. Nawet nie zauważa szkolnego adoratora, który zakochuje się w niej po uszy.

Taru zachodzi w ciążę, jednak jej chłopak nie wydaje się być najlepszym kandydatem na ojca. Sama również musi poznać samą siebie, zanim podejmie odpowiednią decyzję. Jenny boryka się z samotnością i niezrozumieniem. Jej przyjaciółka nie odwzajemnia jej uczuć.

Film otrzymał nagrodą Nagrodę Jury Dziecięcego na Dniach Filmu Nordyckiego w Lubece. Polscy widzowie mieli okazję zobaczyć Dziewczyny inne niż wszystkie na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu.

Dziewczyny inne niż wszystkie
Reżyseria: Elsa Illi
Premiera: 15 lipca 2016 roku
Spectator

Dodaj komentarz