Miejsca-nie-miejsca

1 czerwca w Galerii Promocyjnej w Warszawie odbędzie się wernisaż Arka Karapudy. Wystawa Miejsca-nie-miejsca nawiązuje do idei miejsca jako fenomenu przestrzennego. Przedstawione na obrazach fragmenty otoczenia to spreparowane przez artystę układy, nie mające konkretnych odniesień do rzeczywistości.

Autor: Arek Karapuda (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor: Arek Karapuda (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na wystawie zaprezentowany zostanie cykl dziesięciu obrazów powstałych w ciągu dwóch ostatnich lat, nie pokazywanych dotychczas w Warszawie. W eksponowanym zestawie mieści się dziewięć prac wielkoformatowych i jedna kameralnych rozmiarów kompozycja.

W najnowszych pracach, niezależnie od poruszanego tematu, twórca spłaszcza kompozycję w taki sposób, aby bazując na opozycji: umowność-iluzja, prowadzić jak najciekawszą grę z widzem. W związku z tym modularne kompozycje są jednocześnie płaskie i przestrzenne.

Artysta na własny użytek zakłada, że to forma plastyczna jest podstawowym budulcem jego obrazu. To z niej wyłania się motyw, a z niego wynika treść. Często dowiaduje się o czym jest obraz dopiero w trakcie jego malowania, niezależnie od pierwotnej idei czy zamysłu. Mimo to, każda praca opatrzona jest podpowiadającym lub dopowiadającym tytułem.

Autor stara się w taki sposób opracować powierzchnię malarską, aby obraz mógł funkcjonować, zarówno w kontekście przyporządkowanego mu tytułu, jak i poza nim – jako odrębny, skończony i samodzielny byt plastyczny.

Miejsca-nie-miejsca – wystawa Arka Karapudy
Od 1 czerwca do 3 lipca 2016 roku
Werisaż: 1 czerwca 2016 roku, godz. 18.00
Galeria Promocyjna
Warszawa

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR