• 2016-05-25

Miłość nie boli, kolano boli

1 czerwca Teatr Animacji w Poznaniu zaprasza na muzyczny spektakl familijny dla dzieci i dorosłych pt. Miłość nie boli, kolano boli.

„Miłość nie boli, kolano boli”, reż. Artur Romański – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Miłość nie boli, kolano boli”, reż. Artur Romański – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Punktem wyjścia dla tego widowiska jest twórczość dzieci (w wieku od 2 do 6 lat) – widzowie Teatru nadesłali nagrane, podsłuchane piosenki i wiersze tworzone przez dzieci spontanicznie. Aranżacje muzyczne do spisanych przez Malinę Prześlugę tekstów przygotował kompozytor Piotr Klimek, znany poznańskiej publiczności między innymi z muzyki do spektaklu Dracula. Vagina dentata (Teatr Polski).

W tekstach dziecięcych autorów kryje się powaga i głęboka mądrość, dlatego dorośli postanowili nadać im godną oprawę muzyczno-sceniczną, nie poddając ich żadnej korekcie ani poprawkom. Podczas spektaklu na żywo zabrzmi rock, blues, funk, jazz i pop, ale słowo pozostanie na pierwszym miejscu.

Teksty piosenek: Nina Bizukojć (lat 5,5), Karina Bukowska (lat 5), Julia Fijałkowska (lat 2), Kika Kalicka (lat 5), Antonina Kocurek (lat 4), Aleksandra Kowalewska (lat 2), Zuzanna Krawczyk (lat 3), Zuzanna Morawska (lat 3), Maurycy Olejnik (lat 4), Leon Romański (lat 6), Stanisław Wojciechowski (lat 5)
Muzyka: Piotr Klimek
Reżyseria: Artur Romański
Dramaturgia Malina Prześluga
Grają: Piotr Klimek, Bartłomiej Orłowski i Mateusz Czarnowski
Śpiewają: Aktorzy Teatru Animacji

Miłość nie boli, kolano boli
Premiera: 1 czerwca 2016 roku
Kolejne pokazy: 2 i 15czerwca 2016 roku
Teatr Animacji w Poznaniu

1 komentarz do artykułu “Miłość nie boli, kolano boli”

  1. Dorota

    Cudowny, oczyszczający, dowcipny, wzruszający spektakl – koncert. Od wielu lat bywamy z mężem i córeczką w Teatrze Animacji i dawno nas nie wzruszył tak przedstawiany tam obraz. Od czasów Calineczki, naszym zdaniem najlepszy. I nasza siedmiolatka i my bawiliśmy się doskonale. Wybieramy się ponownie i zabieramy całą I klasę ze szkoły muzycznej jak będą bilety oczywiście. WIELKIE BRAWA, WIELKIE DZIĘKI.

Dodaj komentarz