• 2016-05-25

Rafał Mazur w ramach 3. Solo Festiwal w OPT

4 czerwca w ramach 3. Solo Festiwal odbędzie się koncert Rafała Mazura. Dzień później artysta poprowadzi warsztaty improwizacji swobodnej.

Rafał Mazur w ramach 3. Solo Festiwal w OPT – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Rafał Mazur w ramach 3. Solo Festiwal w OPT – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Rafał Mazur jest jednym z najciekawszych i najbardziej twórczych improwizatorów grających na akustycznej gitarze basowej. Muzyk-filozof zajmuje się praktyką i teorią swobodnej/spontanicznej improwizacji.

Od 10 lat prowadzi badania nad strategiami działania, stosowanymi w praktyce artystycznej filozofów kręgu wenren. Szczególnie interesuje się zastosowaniem tych strategii w praktyce muzycznej i sztukach walki.

Solo Festiwal, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Kuba Suchar, to cykl koncertów oraz warsztatów, w czasie których można spotkać się ze znakomitymi muzykami i artystami z obszaru muzyki improwizowanej.


W dotychczasowych edycjach festiwalu wystąpili: Mark Sanders, Joshua Abrams, Frank Rosaly, Axel Dörner, Noël Akchoté, Peter Brötzmann, Jason Adasiewicz, Steve Noble, Rob Mazurek, Angelica Sanchez, Matthew Lux, John Herndon, Zlatko Kaučič, Noritaka Tanaka, Jason Ajemian, Anna Kaluza, Kazuhisa Uchihashi, Chicago Underground Duo.

 Rafał Mazur | 3. Solo Festiwal w OPT
Koncert – sobota, 4 czerwca 2016 roku, godz. 20.00, bilety: 10/15/20 zł
Warsztaty – niedziela, 5 czerwca 2016 roku, godz. 12.00
zapisy na warsztaty: info@opt-art.net, wstęp wolny z biletem z koncertu

Dodaj komentarz