• 2016-05-25

Bucharest Calling

4 czerwca w Teatrze Współczesnym w Warszawie odbędzie się premiera spektaklu Bucharest Calling w reżyserii Jarosława Tumidajskiego.

Bucharest Calling”, reż. Jarosław Tumidajski – plakat (źródło; materiały prasowe organizatora)

Bucharest Calling”, reż. Jarosław Tumidajski – plakat (źródło; materiały prasowe organizatora)

W Bukareszcie panuje upał. Jest duszno, gorąco. Noc trwa długo, dzień krótko. Wszyscy znają wszystkich. No prawie. Możliwości są ograniczone. Pragnienia – nieskończone. Bieg wydarzeń wyznacza przypadek. A może nie ma przypadków? Prywatne utopie, popkultura i głośna muzyka nakręcają mocniej niż używki. Wydaje się, że życie jest gdzie indziej. A przecież jest tutaj. Zawsze tutaj. Druga szansa.

Bucharest Calling to portret pokolenia, które się nie załapało. Bo w rzeczywistości potransformacyjnej marzenia nie spełniają się bardziej.

Peca Ştefan (ur. 1982) jest uznawany za jeden z najmocniejszych głosów w chórze rumuńskiej dramaturgii współczesnej. Uczęszczał na kursy pisania dramatów na New York University, brał też udział w międzynarodowym programie dramaturgii w londyńskim Royal Court. Jego sztuki wystawiano w Rumunii, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji, Rosji, Bułgarii, Republice Czech, Polsce, Białorusii Serbii. Otrzymał liczne wyróżnienia i nagrody, z których najważniejsze to Nagroda za Nowatorstwo, przyznana w czasie Stuckemarkt w Heidelbergu (2007) oraz Nagroda dla Najlepszej Sztuki podczas London Fringe Report Awards (2006). Peca jest członkiem założycielem zespołu BLA i artystą zrzeszonym zespołu.

Przekład: Joanna Kornaś-Warwas
Reżyseria i opracowanie muzyczne: Jarosław Tumidajski
Scenografia i światło: Mirek Kaczmarek

W obsadzie:

  • Andrei: Michał Chroboczek
  • Katia: Barbara Wypych
  • Alex: Mateusz Król
  • Julia: Monika Pikuła
  • Pall Mall: Rafał Zawierucha

Bucharest Calling
Premiera: 4 czerwca 2016 roku
Teatr Współczesny w Warszawie

Dodaj komentarz