Hawaje nad Wisłą

18 czerwca startuje druga odsłona festiwalu kultury polinezyjskiej Aloha Festiwal Polska w Warszawie. W programie tradycyjne ceremonie, etniczne pokazy, projekcje filmów dokumentalnych, dyskusje i warsztaty.

Aloha Festiwal Polska – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Aloha Festiwal Polska – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tuż przed wakacjami w Warszawie będzie można poczuć wibrację aloha i przyjrzeć się kulturze i tradycjom z odległego archipelagu leżącego na środku Pacyfiku.

W ubiegłym roku Aloha Festiwal Polska zgromadził wiele osób, zarówno tych, które znają i kochają tę egzotyczną kulturę, jak i tych, które podczas festiwalu zetknęły się z nią po raz pierwszy. II edycja festiwalu przybliży Hawaje – kraj mlekiem kokosowym płynący.

Połączyliśmy siły, abyście mogli dotknąć etnicznej kultury i sztuki Hawajów. Odetchnąć klimatem gorącym i wilgotnym. Zakochać się w muzyce, tańcu, sztuce i opowieściach z odległych archipelagów, i tak jak my, ulec magii bezkresnego, błękitnego Pacyfiku – mówi Magdalena Samojlik z Fundacji Po Nitce Do Kłębka.

Organizatorzy Festiwalu w Muzeum Azji i Pacyfiku oraz w pobliskim Steff Cafe Bar przewidują wiele angażujących aktywności i atrakcji, takich jak: Lūʻau, czyli tradycyjna hawajska kolacja połączona z pokazem tańca hula, nauka gry na ukulele i wyplatania hawajskich naszyjników z kwiatów i roślin, nauka tradycyjnych pieśni w języku hawajskim.

Oprócz tego odbędą się pokazy filmów dokumentalnych, bloki warsztatowe dla dzieci i młodzieży poświęcone etnicznej kulturze hawajskiej i oraz wykłady i warsztaty, które poprowadzą goście festiwalu.

Gości Festiwalu będą Nicole Kuwalu Anakalea, nauczycielka (kumu hula) etnicznego tańca hula i propagatorka kultury, Cody Kapueolaʻākeanui Pata, znany hawajski artysta, muzyk zakochany w ukulele oraz Joshua Lanakila O Ka ‘Āina I Ka Pono Mangauil – pieśniarz i tancerz.

Aloha Festiwal Polska
Od 18 do 21 czerwca 2016 roku
Organizator: Fundacja Po Nitce Do Kłębka w Warszawie,  Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie
Warszawa

Dodaj komentarz