• 2016-05-24

Władca Skarpetek

29 maja z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu otworzy drzwi, by zdradzić tajemnice swojej pracy. Tego samego dnia obejrzeć będzie można spektakl Władca Skarpetek w reżyserii Jacka Timingeriu.

„Władca Skarpetek”, reż. Jack Timingeriu (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Władca Skarpetek”, reż. Jack Timingeriu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Niezwykłe przygody Jasia, który w poszukiwaniu zagubionej skarpetki wyrusza nocą w zaczarowaną podróż po swoim domu, to nie tylko spotkanie z roztańczonymi i rozśpiewanymi przedmiotami codziennego użytku. To także podróż przez świat pełen intrygujących dźwięków, rytmów i muzyki, które towarzyszą bohaterowi oraz widzom przez cały spektakl.

Żeby dowiedzieć się, gdzie podziała się jego zguba, Jaś wkracza w świat ożywionych książek, słoików, zabawek, naczyń i innych przedmiotów. Przy okazji tej wyjątkowej podróży uczy się paru prawd o szacunku dla otaczających go rzeczy oraz o utrzymywaniu porządku w domu.

Po spektaklu Władca Skarpetek będzie można zajrzeć do pracowni, w których powstają lalki, kostiumy, rekwizyty i elementy scenografii. W programie także spotkanie z aktorami, animacja lalki, zwiedzanie kabiny elektroakustyków. Na pamiątkę pobytu w teatrze będzie można kupić m.in. lalki teatralne, przypinki, programy oraz plakaty do wybranych przedstawień.

Władca Skarpetek – spektakl oraz zwiedzanie pracowni
Reżyseria: Jack Timingeriu
29 maja 2016 roku, godz. 12.30
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Dodaj komentarz