• 2016-05-24

Tajemnica Tomka Sawyera

1 czerwca Teatr Muzyczny w Toruniu rusza z kolejną propozycją dla dzieci. Musical Tajemnica Tomka Sawyera w reżyserii Giovanny Castellanos.

Teatr Muzyczny w Toruniu – logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Teatr Muzyczny w Toruniu – logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spektakl na motywach powieści Marka Twaina The Adventures of Tom Sawyer przeniesie widzów w świat dobrej zabawy. Kto nie zna bowiem fascynujących przygód Tomka Sawyera i jego przyjaciela Hucka Finna? Tym razem chłopcy spróbują rozwikłać tajemnicę pewnego morderstwa, przy okazji ucząc się, czym jest przyjaźń i lojalność.

Muzykę do spektaklu napisał toruński muzyk, harmonijkarz i znany bluesman – Sławomir Wierzcholski (Nocna zmiana bluesa), a autorem aranżacji muzycznych jest Jędrzej Rochecki. Musical będzie zawierał jedenaście piosenek  nawiązujących do XIX-wiecznej amerykańskiej muzyki folk w stylu hillbilly. W harmonii, melodyce i aranżacji utworów pojawią się też elementy bluesa, country, muzyki soul, a nawet odrobina rapu. Na scenie wystąpi także zespół taneczny.

Reżyserem spektaklu jest  Giovanny Castellanos – Kolumbijczyk, od ponad 20 lat mieszkający w Polsce, który przygodę  z polskim teatrem rozpoczął w 1998 r. (rola Pielgrzyma oraz asystent reżysera w spektaklu Słowa Boże…, Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie). Asystował przy reżyserii spektakli m.in. Krystiana Lupy, Jerzego Stuhra, Mikołaja Grabowskiego, Andrzeja Wajdy. Jego debiutem reżyserskim była Oleanna Davida Mameta wystawiona w 2004 roku na scenie Fundacji Teatru Starego w Krakowie. Od 2005 roku związany z Teatrem im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Swoje sztuki wystawia na wielu scenach w Polsce, a także w USA, Niemczech i Hiszpanii.

Libretto: Jerzy Masłowski
Reżyseria: Giovanny Castellanos
Muzyka: Sławomir Wierzcholski
Aranżacje i kierownictwo muzyczne: Jędrzej Rochecki
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Wanda Kowalska
Choreografia: Marlena Bełdzikowska, Witold Jurewicz
Inspicjent: Ewelina Miąsik
Przygotowanie wokalne: Paulina Grochowska
Obsada: Agnieszka Brenzak, Michał Cyran, Mateusz Deskiewicz, Klaudia Kuchtyk, Adam Mortas, Magdalena Smuk, Radosław Smużny, Bartłomiej Sudak.
Zespół taneczny: Karolina Kopeć,  Michał Kujawski, Nina Minor, Michał Rozstowski, Sandra Szrot

Tajemnica Tomka Sawyera
Spektakl: 1 czerwca 2016 roku
Teatr Muzyczny w Toruniu

Dodaj komentarz