• 2016-05-24

W polskich alkowach

21 maja padł pierwszy klaps na planie nowego filmu ekipy odpowiedzialnej za sukces BogówSztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej  przedstawia życie kobiety, która dokonała niemożliwego, szeroko otwierając drzwi polskich sypialni.

„Sztuka kochania”, reż. Maria Sadowska, kadr z filmu (źródło: materiały prasowe)

„Sztuka kochania”, reż. Maria Sadowska, kadr z filmu (źródło: materiały prasowe)

Michalina Wisłocka była pisarką, seksuologiem i ginekologiem. Większość życia zawodowego poświęciła uświadamianiu seksualnemu młodych ludzi. Rozprawiając się z konserwatywnymi stereotypami i wszechobecną ignorancją, Wisłocka zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju.

Film opowiadać będzie historię walki Wisłockiej o wydanie przełomowego dla Polaków poradnika o życiu intymnym tytułowej Sztuki Kochania. Książkę, która sprzedała się w ponad 7 mln egzemplarzy, przez wiele lat czytały kolejne pokolenia z wypiekami na twarzy. Chcemy pokazać Michalinę Wisłocką jako lekarza z powołania, w walce o udane życie intymne polskich par (…). Akcja filmu rozgrywać się będzie od końca lat czterdziestych do połowy lat siedemdziesiątych – zdradza scenarzysta i producent kreatywny filmu Krzysztof Rak.

W główną rolę wcieli się Magdalena Boczarska. W filmie zobaczyć będzie można też m.in. Danutę Stenkę, Eryka Lubosa i Arkadiusza Jakubika.

Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej
Reżyseria: Maria Sadowska
Premiera: styczeń 2017
Next Film

Dodaj komentarz