• 2016-05-24

Konkurs Miloša Formana

24 maja w Kinie Muranów w Warszawie w ramach przeglądu Buntownicy Kamery odbędzie się pokaz filmu pt. Konkurs w reżyserii Miloša Formana.

„Konkurs", reż. Miloš Forman (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Konkurs", reż. Miloš Forman (źródło: materiały prasowe organizatora)

Motywem przewodnim dwuczęściowego filmu jest rywalizacja. W pierwszej części jesteśmy świadkami krajowego festiwalu orkiestr dętych, w którym rywalizują ze sobą dwa lokalne zespoły. W drugiej podziwiamy popisy muzyczne piosenkarek biorących udział w konkursie zorganizowanym przez teatr Semafor. Film znakomicie oddaje ducha pokolenia lat 60. i nastroje ówczesnej młodzieży, więzionej w realiach autorytarnego społeczeństwa.
Prelekcję do filmu wygłosi Petr Vlček, gość specjalny z Czech, filmoznawca i polonista, organizator licznych imprez filmowych.

Konkurs Formana to niemal dokumentalny, czasem brutalnie szczery szkic o rywalizacji, ambicjach, pasjach i marzeniach. Uporczywie wpatrując się w bohaterów, nie zostawiając im niemal żadnego pola intymności, reżyser przygląda się ich przywarom i nieporadności. Film znakomicie oddaje ducha pokolenia lat 60. i nastroje ówczesnej młodzieży, uwięzionej w realiach autorytarnego społeczeństwa.

Konkurs
Reżyser: Miloš Forman
Występują: Jiří Suchý, Jiří Šlitr, Věra Křesadlová, Markéta Krotká, Ladislav Jakim, Petr Brožek, Karel Mareš, Bohumil Paleček, Vladimír Hrabánek, Jiří Planner
Kino Muranów w Warszawie

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR