• 2016-05-24

Initio

28 maja w Kościele św. Jadwigi w Chorzowie oraz 29 maja w Kościele św. Jana Chrzciciela i św. Kamila w Tarnowskich Górach odbędą się kolejne koncerty w ramach ANNUM Festival – jedynego całorocznego festiwalu muzyki dawnej na Śląsku.

„Initio. ANNUM Festival” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Initio. ANNUM Festival” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ramach zbliżającego się koncertu zatytułowanego Initio(początek) organizatorzy zapraszają na spotkanie z nieco „odkurzonymi”, dawnymi obyczajami, podaniami i muzycznymi wariacjami na temat rozśpiewanej procesji Bożego Ciała jakie zachowały się w monumentalnym zbiorze polskiego etnografa – Oskara Kolberga. Unoszące się w powietrzu zapachy kadziła i słodkiej woni kwiatów, rozbrzmiewający dźwięk dzwonków oraz przede wszystkim pieśni to wspólny mianownik atmosfery wiosennego święta kiedyś i dziś, które poza sferą kościelną, ma głęboki, ludowy wymiar.

Wykonawcą koncertu będzie formacja In Fidelis. Znakomite artystki, na co dzień zafascynowane polską tradycją i kulturą ludową, potrafią przenieść ją do teraźniejszości i zainteresować nią współczesnego słuchacza.

Wcześniej, o godzinie 13.00, 28 maja w Chorzowskim Centrum Kultury (ul. Sienkiewicza 3, sala 22), a 29 maja w Tarnogórskim Centrum Kultury (ul. Sobieskiego 7) specjalnie dla najmłodszych melomanów organizatorzy przygotowali kolejne wydarzenia w ramach cieszącego się ogromną popularnością wśród najmłodszych uczestników festiwalu, nietuzinkowego cyklu zajęć muzycznych ANNUM Kids zatytułowane INcolor.

In Fidelis:

  • Helena Matuszewska – suka biłgorajska
  • Marta Sołek – fidel płocka
  • Olena Yeremenko – śpiew, moraharpa

Initio | Kolberg – polska muzyka ludowa
28 maja 2016 roku, godz. 19.00 | Kościół św. Jadwigi w Chorzowie
29 maja 2016 roku, godz. 16.00 | Kościół św. Jana Chrzciciela i św. Kamila w Tarnowskich Górach

Dodaj komentarz