• 2016-05-23

Ściananaświat według Sergea Kribusa

28 maja Teatr Gdynia Główna zaprasza na spektakl dla dorosłych pt. Ściananaświat według Sergea Kribusa w reżyserii Ewy Ignaczak.

„Ściananaświat”, reż. Ewa Ignaczak, fot. Bogna Kociumbas (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Ściananaświat”, reż. Ewa Ignaczak, fot. Bogna Kociumbas (źródło: materiały prasowe organizatora)

Monodram Ścianananaświat jest głosem w dyskusji na temat miejsca dziecka we współczesnym społeczeństwie, a przy tym doskonale wypełnia deficyt sztuk teatralnych skierowanych do dorastającej młodzieży. Maurycy, dla przyjaciół Momo, zaprasza na wykład, podczas którego zabierze widzów w podróż do świata dzieciństwa – pozbawionego nudy, przewidywalnej codzienności.

W jego pozornie absurdalnych problemach kryje się szczera, dziecięca logika i manifestacja głęboko skrywanych uczuć. Poprzez spojrzenie w przeszłość, która żyje w naszych wspomnieniach, Momo dokonuje dojrzałej refleksji nad własnym życiem, wpływem wychowania na życie dorosłe, przy jednoczesnej walce o status dziecka we współczesnym świecie.

To monodram, w którym pojawią się nie codzienne konwersacje na błahe tematy, lecz przełomowe rozmowy, które mogą trwale zmienić jakość międzyludzkich relacji. Świat bez rozmów to świat bez bliskości, pełen nierozwiązanych konfliktów, dusznej atmosfery i destrukcyjnych gier. To spektakl o tym, że warto czasami pozwolić dojść do głosu naszemu wewnętrznemu dziecku.

Ściananaświat, Serge Kribus
28 maja 2016 roku
Reżyseria: Ewa Ignaczak
Obsada: Wojciech Jaworski
Teatr Stajnia Pegaza
Teatr Gdynia Główna

Dodaj komentarz