• 2016-05-23

Bollywood Masala Orchestra po raz pierwszy w Polsce

24 czerwca we Wrocławiu wystąpi Bollywood Masala Orchestra. Spektaklu muzyczny The Spirit of India odbędzie się ramach dwudniowej imprezy WrocLove Fest – Noc Świętojańska 2016 organizowanej z okazji Święta Wrocławia.

Bollywood Masala Orchestra (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bollywood Masala Orchestra (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bollywood Masala Orchestra to nowa wizja i nowy etap w hinduskiej muzyce i tańcu prezentowanym na żywo. To muzyczna podróż przez Indie z Rajasthanu do Bombaju.

Orkiestra to spełnione marzenie Rahisa Bharti. Od najmłodszych lat był zafascynowany bogatą tradycją oraz nowoczesnym brzmieniem swojego kraju. Podróżował po całym świecie, występując na prestiżowych festiwalach, w salach koncertowych i wielu innych miejscach, zawsze prezentując różne muzyczne oblicza Indii.

Podczas spektaklu The Spirit of India widz poczuje ducha współczesnego hinduskiego święta, a pomoże mu w tym autentyczna orkiestra z bogatym instrumentarium, w którego skład wchodzą m.in: bęben basowy, werbel, puzon, tabla, dholak, harmonium i klarnet.

Na scenie pojawią także śpiewacy, tancerze w barwnych strojach, akrobaci, połykacze ognia oraz inne niespodzianki. Bollywood Masala Orchestra oddaje autentyczny smak Indii i gwarantuje niezapomniane wrażenia dla wszystkich zmysłów.

Swój udział na WrocLove Fest – Noc Świętojańska 2016 potwierdzili m.in. Amadou & Mariam z Mali oraz Fanfara Tirana meets Transglobal Underground (Albania/Wlk.Brytania).

The Spirit of India – spektakl muzyczny Bollywood Masala Orchestra
24 czerwca 2016 roku
Hala Stulecia – Pergola
Wrocław

Dodaj komentarz