• 2016-05-19

moja mama leczy się u doktora oetkera

28 maja Teatr Współczesny w Szczecinie zaprasza na prapremierę spektaklu pt. moja mama leczy się u doktora oetkera w reżyserii Wojtka Klemma.

„Moja mama leczy się u doktora otkera", projekt Oliwia Ziębińska – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Moja mama leczy się u doktora otkera", projekt Oliwia Ziębińska – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Opowieść o zwyczajnym szaleństwie? Groteska na temat depresji? Przygotowywany specjalnie dla Teatru Współczesnego tekst Sebastiana Majewskiego będzie próbą podjęcia ważnego tematu – choroby psychicznej, problemu często ukrywanego lub bagatelizowanego. Zarówno wcześniejsze prace cenionego autora, jak i zaskakujący tytuł, pomimo ważkości i powagi tematu, obiecują mniej tragedii, a więcej… terapii śmiechem.

Projekt: Oliwia Ziębińska

Wojtek Klemm (ur. 1972) jest reżyserem teatralnym. W roku 1985 wyjechał z rodziną do Niemiec, gdzie mieszka do dzisiaj. Ukończył reżyserię w Hochschule für Schauspielkunst Ernst Busch (Wyższą Szkołę Sztuki Dramatycznej im. Ernsta Buscha) w Berlinie. W latach 2002-2005 był asystentem Franka Castorfa w berlińskiej Volksbühne. Reżyseruje w krajach niemieckojęzycznych (Niemczech, Austrii i Szwajcarii), Izraelu i Polsce, gdzie zadebiutował w 2005 r. na deskach Teatru Wybrzeże w Gdańsku.

moja mama leczy się u doktora oetkera
Prapremiera: 28 maja 2016 roku
Reżyseria: Wojtek Klemm
Scenografia: Magdalena Gut
Kostiumy: Julia Kornacka
Muzyka: Albrecht Ziepert
Choreografia: Efrat Stempler
Asystent reżysera: Michał Lewandowski
Obsada: Maria Dąbrowska, Barbara Lewandowska, Arkadiusz Buszko, Robert Gondek, Michał Lewandowski, Jacek Piątkowski, Wojciech Sandach
Teatr Współczesny w Szczecinie

Dodaj komentarz