• 2016-05-19

Salon muzyczny w Willi Decjusza

19 maja w Willi Decjusza odbędzie się Salon muzyczny Chóru Polskiego Radia. Będzie to monograficzne spotkanie poświęcone twórczości Kościowa. Jego kompozycje zaprezentuje Chór Polskiego Radia pod dyrekcją Szymona Wyrzykowskiego oraz towarzyszący zespołowi artyści: Bartłomiej Kominek (fortepian) i Danuta Augustyn (skrzypce). Spotkanie z kompozytorem poprowadzi zaś dziennikarz Programu 2 Polskiego Radia Piotr Matwiejczuk.

Aleksander Kościów (źródło: materiały prasowe organizatora)

Aleksander Kościów (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zainaugurowany został przed paroma tygodniami w nastroju iście renesansowym, kiedy to Melodie na Psałterz polski Mikołaja Gomółki wraz z Chórem Polskiego Radia wykonała Agnieszka Budzińskia-Bennett i Marc Lewon. Poczynając od majowego spotkania Salon muzyczny Chóru Polskiego Radia w Willi Decjusza przenosi się w czasy nam współczesne, a jego gośćmi będą tak znakomici twórcy jak Paweł Mykietyn, Ryszard Krynicki, Agata Zubel, Andrzej Kwieciński, Paweł Łukaszewski, Edward Pasewicz, Roderik de Man.

Bohaterem najbliższego Salonu… będzie Aleksander Kościów (rocznik 1974) – kompozytor, altowiolista i pisarz, absolwent, a obecnie wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest laureatem konkursów kompozytorskich. W 2004 otrzymał również stypendium Fundacji Fulbrighta. Jego utwory były wykonywane w Polsce oraz za granicą (m.in. w Niemczech, Anglii, Szkocji, Rosji, Ukrainie, Francji, Włoszech, Japonii, Korei Południowej, USA). Od 1999 roku współpracuje z Joe Alterem, amerykańskim choreografem baletowym. Wydał trzy powieści: Świat nura (2007), Przeproś (2008, książka przyniosła autorowi nominację do Paszportu Polityki) i Lecą wieloryby (2010).

Salon muzyczny w Willi Decjusza 
19 maja 2016 roku, godz. 19.00
Centrum Konferencyjne Willa Decjusza w Krakowie

Dodaj komentarz