• 2016-05-19

Bardzo Fajny Gigant

1 lipca do kin wejdzie BFG: Bardzo Fajny Gigant. Steven Spielberg przeniósł na kinowy ekran jedną ze swoich ulubionych książek. W tytułowego giganta wcieli się Mark Rylance, z którym reżyser współpracował ostatnio przy Moście Szpiegów.

„BFG: Bardzo Fajny Gigant”, reż. Steven Spielberg, kadr z filmu (źródło: materiały prasowe organizatora)

„BFG: Bardzo Fajny Gigant”, reż. Steven Spielberg, kadr z filmu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bardzo Fajny Gigant mieszka w Krainie Olbrzymów. Każdej nocy wybiera się na łowy. W Krainie Snów chwyta marzenia, chowając je do słoika. Szybkimi krokami przemierza odległości między tajemniczym światem marzeń i ludzi, poszukując w nim dziecka, które może obdarować najpiękniejszym snem.

Kiedy pewnego razu zostaje zauważony przez Sophie, decyduje się zabrać dziewczynkę ze sobą. Nie może pozwolić sobie na to, żeby tajemnica o istnieniu gigantów wyszła na jaw.

Sophie z początku tajemniczego giganta bardzo się obawia, bardzo szybko zdaje sobie jednak sprawę, że BFG jest olbrzymem łagodnym i wielce czarującym,  a że dziewczynka nigdy wcześniej nie spotkała tak zacnego stwora, ma do niego dużo pytań.

To opowieść o przyjaźni oraz lojalności, opowieść o chronieniu swych przyjaciół, opowieść, która pokazuje, że taki niedopasowany duet jak mała dziewczynka i nieforemny olbrzym potrafią rozwiązać największe nawet problemy dorosłego świata – wyjaśnia Spielberg.

BFG: Bardzo Fajny Gigant
Reżyseria: Steven Spielberg
Premiera: 1 lipca 2016 roku
Monolith Films

Dodaj komentarz