• 2016-05-19

Ars Veritas Vitae

6 czerwca Międzynarodowa Fundacja Talentów Artystycznych (MFTA) we współpracy z Ogólnokształcącą Szkołą Baletową im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku oraz Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie organizuje Galę Charytatywną Ars Veritas Vitae 2016.

„Ars Veritas Vitae" – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Ars Veritas Vitae" – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas wydarzenia – realizowanego dla i z udziałem dzieci i młodzieży – zaprezentują się uczestnicy programów Fundacji, w tym Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca Konserwatorium Tańca oraz Szkoły Podstawowej im. Piotra Michałowskiego w Krakowie, którzy zaprezentują adaptację baletu Dziadek do orzechów autorstwa Anny Hełbickiej oraz fragment musicalu Słowik autorstwa Romany Kastner-Sieraczyńskiej. Pokazowi towarzyszyć będą gościnne występy zaproszonych artystów: tancerzy, aktorów i muzyków z Polski i z zagranicy.

Realizacja Gali Charytatywnej Ars Veritas Vitae 2016 ma na celu eliminację barier socjoekonomicznych poprzez integrację środowiska dojrzałych artystów z utalentowanymi artystycznie dziećmi i młodzieżą, rozwój aktywności artystycznej oraz wspieranie i promowanie talentów dzieci i młodzieży w zakresie sztuk scenicznych. Udział w Gali umożliwia uczestnikom debiut na jednej z najbardziej prestiżowych scen teatralnych w Polsce – w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Celem projektu jest promowanie sportu i aktywności fizycznej wśród dzieci młodzieży, edukacja kulturalna w zakresie sztuk scenicznych oraz teatru wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, jak również poszerzenie oferty kulturalnej miasta Krakowa o wydarzenia związane ze sztukami scenicznymi, w tym tańcem klasycznym i teatrem.

Ars Veritas Vitae 2016
6 czerwca 2016 roku
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
Międzynarodowa Fundacja Talentów Artystycznych (MFTA)
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR