Warszawski Weekend Księgarń Kameralnych

4 i 5 czerwca w Warszawie odbędzie się pierwszy Warszawski Weekend Księgarń Kameralnych. W 25 stołecznych księgarniach odbędą się spotkania, koncerty, slamy, aukcje, dyskusje, warsztaty ilustratorskie, gry i animacje dla dzieci.

 „Warszawski Weekend Księgarń Kameralnych” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Warszawski Weekend Księgarń Kameralnych” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wśród gości znajdą się pisarze, ilustratorzy, tłumacze i filmowcy. Spotkać będzie można m.in. Annę Dziewit-Meller, Dorotę Sumińską, Martę Kijańską, Olę Cieślak, Grażkę Lange, Łukasza Orbitowskiego, Wita Szostaka, Jakuba Żulczyka, Zygmunta Miłoszewskiego, Jacka Hugo-Badera, Grzegorza Kasdepke, Mikołaja Golachowskiego, Jana Bajtlika, Jasia Kapelę i Antoniego Liberę. Poza klasycznymi spotkaniami autorskimi i dyskusjami o książkach na gości czekają m.in. kameralny koncert trio Marcina Świetlickiego Najprzyjemniejsi, aukcja obrazków Bohater Małgorzaty Halber, puszczanie muzyki z Łukaszem Orbitowskim, gawęda literacka z Witem Szostakiem, warsztaty z marmoryzowania papieru, odsłonięcie neonu, gra miejska dla dzieci, speed dating z artystami czy wieczorna impreza taneczna. W programie jest ponad 50 wydarzeń, które odbędą się w 25 księgarniach w Warszawie.

Chcemy, żeby księgarnie warszawskie tętniły życiem – mówi Anna Karczewska z Warszawskiego Kolektywu Księgarzy Kameralnych, organizatorka wydarzenia. – Księgarnie to instytucje kultury, które oferują kupującym znacznie więcej niż samą transakcję kupna. Oferują spotkanie z drugim człowiekiem, możliwość podjęcia dyskusji, poznania przyjaciół, rozbudzenia apetytu na czytanie. Zachęcamy, żeby w codziennym biegu korzystać z możliwości zatrzymania się w księgarni.

W działaniach biorą udział: Antykwariat Kwadryga, Art Bookstore CSW Zamek Ujazdowski, Art Bookstore Królikarnia Cafe, Badet Ursynów, Badet Wilanów, Bagatela na pięterku, Bajbuk, Bęc Zmiana, Bookoff, Bullerbyn, Cookoff, Czuły Barbarzyńca na Piwnej, Jak wam się podoba, Księgarnia Artystyczna Bookoff w MSN, Księgarnia Artystyczna w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki, Księgarnia Czarnego, Księgarnia Dwie Siostry, Księgarnia na Pradze, Księgarnia na Tłomackiem, Księgarnia Warszawska, MiTo, Radio Telewizja, Super Salon, Tarabuk i WilaBuki.

Warszawski Weekend Księgarń Kameralnych
4 i 5 czerwca 2016 roku
Warszawa

Dodaj komentarz