• 2016-05-18

Nowy album z serii Warsaw Philharmonic

3 czerwca w sklepach ukaże się album, który rozpoczyna serię Penderecki conducts Penderecki / Warsaw Philharmonic. Pierwszy raz w historii kompozytor dyryguje podczas nagrań Orkiestrą i Chórem Filharmonii Narodowej.

Chór i Orkiestra Filharmonii Narodowej , „Penderecki Conducts Penderecki. Volume 1” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Chór i Orkiestra Filharmonii Narodowej , „Penderecki Conducts Penderecki. Volume 1” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Prezentowane na albumie dzieło Dies Illa to światowa premiera fonograficzna. Psalmy Dawida, także zawarte w repertuarze płyty, wyznaczyły początek międzynarodowej kariery Pendereckiego.

Na dźwięk imienia Krzysztofa Pendereckiego część publiczności drży z ciekawości, a część ze strachu – jego nazwisko nieodłącznie kojarzone jest bowiem z muzyką awangardową. Jednak choć kompozytor wytyczał w historii swej twórczości wiele nowych szlaków w muzyce poważnej, to jednak najważniejsze pozostały przekaz i emocje silnie obecne w jego muzyce sakralnej, wokalno-instrumentalnej.

Album prezentuje wybór dzieł Krzysztofa Pendereckiego. Od wyczekiwanej premiery fonograficznej Dies Illa poprzez Hymny do św. Daniiła i św. Wojciecha, aż po słynne Psalmy Dawida. Kompozytor wciela się ponadto w rolę dyrygenta, dając nam niesłychany wgląd we własny zamysł interpretacji swych kompozycji.

Chór i Orkiestra Filharmonii Narodowej  | Penderecki Conducts Penderecki. Volume 1
3 czerwca 2016 roku
Warner Music Poland

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR