• 2016-05-18

Architekci

28 maja w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie odbędzie się  na premiera Architektów w reżyserii Michała Salwińskiego.

„Architekci”, reż. Michał Sawliński (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Architekci”, reż. Michał Sawliński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Architekci to kolejny spektakl, w którym reżyser próbuje odpowiedzieć na pytania o związki ludzi i rzeczy. Na drodze aktorskich improwizacji, performowania na przedmiotach stworzył przenikające się światy wspomnień i impresji, które ostatecznie stały się kanwą scenariusza, zaś osobiste doświadczenia aktorów – przyczynkiem do otwarcia się na specyficzną mowę przedmiotów, które nas otaczają.

Kiedy ogłosiliśmy, że zbieramy niechciane już przedmioty na potrzeby nowego projektu Łaźni, dziesiątki osób zaczęło przynosić nam dosłownie wszystko – od ozdóbek przez ubrania po meble i sprzęty kuchenne. Niejednokrotnie właściciele opowiadali nam historie związane z tymi przedmiotami, ale znakomita większość trafiła do nas bez komentarza. Czy to oznacza, że powodują negatywne emocje? A może przestały znaczyć dla tych, którzy używali ich wcześniej przez długie lata? Czy przedmiot można pozbawić skojarzeń i emocjonalności, które za nim idą? – mówią organizatorzy.

Michał Salwiński jest reżyserem wyróżnionym  podczas 5. Forum Młodej Reżyserii. Rok temu zadebiutował w Teatrze Powszechnym w Warszawie projektem Minimum.

Architekci
Reżyseria: Michał Salwiński
Premiera: 28 maja 2016 roku
Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie

Dodaj komentarz